اخذ اقامت ترکیه 2020-05-09T18:15:19+04:30

اخذ اقامت ترکیه

یکی دیگر از خدمات موسسه Turkish Visa Group خدمات اخذ اقامت ترکیه می‌باشد. ترکیه هم اکنون به یکی از کشورهایی تبدیل شده است که سالانه میلیون‌ها نفر را به عنوان توریست و مهاجر به خود جذب می‌کند. اقتصاد درحال پیشرفت سریع و امکانات خوب زندگی و همچنین هزینه‌های پایین زندگی در این کشور باعث شده است که مردم از اقصی نقاط جهان کشور ترکیه را به عنوان مقصد زندگی خود انتخاب نمایند. دلایل بسیاری وجود دارد که کشور ترکیه را دارای چنین مزیت‌هایی کرده است. ترکیه کشوری است که استانداردهای زندگی مشابه با اروپا و آمریکا را دارد اما در مقایسه با آن‌ها هزینه‌های کمی را به افراد تحمیل می‌کند. همچنین، پتانسیل بالای پیشرفت‌های اقتصادی و کیفیت مطلوب آموزش و تحصیل در مقاطع عالی این کشور را برای کارآفرینان و دانشجویان به یک کشور مطلوب تبدیل کرده است. سالانه هزاران نفر از کارآفرینان از سراسر جهان در ترکیه اقدام به ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی می‌کنند زیرا قوانین دست و پا گیر سایر کشورها در راه‌اندازی کسب و کارهای اقتصادی را کمتر کرده است و از این حیث این اجازه را به صاحبان صنایع داده است که بتوانند با کمترین دغدغه کسب و کاری در تراز کشورهای اروپایی و آمریکایی راه‌اندازی کنند.

turkey visa - اخذ اقامت ترکیه

دلیل تقاضای زیاد برای اخذ ویزای ترکیه

امنیت بالای زندگی و جذابیت‌های توریستی، سیستم آموزشی قوی در مدارس و دانشگاه‌ها، شبکه ریلی و خدمات هوایی بسیار قوی این امکان را به خانواده‌ها داده است تا بتوانند با اقامت در این کشور هم سطح بالایی از زندگی را تجربه کنند و هم اینکه هزینه‌های اقتصادی خود را نیز مدیریت نمایند. همچنین، دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور ترکیه را دارند با توجه به اعتبار بین‌المللی دانشگاه‌های ترکیه و سیستم آموزشی قوی و اعتبار مدارک تحصیلی این کشور در جهان، بیشتر راغب به انتخاب این کشور برای ادامه تحصیلات خود شده‌اند. در این مطلب سعی نموده‌ایم به بررسی انواع روش‌های اخذ اقامت ترکیه که قابل ارایه در موسسه Turkish Visa Group به هموطنان است بپردازیم و نقاط مهم هریک از روش‌ها را مرور کنیم.

خدمات اخذ اقامت ترکیه

به طور کلی چند روش مهم و عمومی برای اخذ اقامت در ترکیه وجود دارد که در زیر به صورت فهرست‌وار به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • اقامت توریستی سه ماهه ترکیه بدون دریافت ویزا
  • اقامت شش ماهه در ترکیه به همراه دفترچه اقامت
  • اقامت دانشجویی و تحصیلی در کشور ترکیه
  • اقامت از طریق اشتغال به کار در ترکیه
  • اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه
  • اقامت از طریق ازدواج در ترکیه
  • اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه
  • اقامت از طریق اجاره ملک در ترکیه
  • اقامت از طریق تولد فرزند در ترکیه

اکنون به بررسی هریک از روش‌های کسب اقامت در کشور ترکیه می‌پردازیم.

اقامت توریستی ترکیه بدون دریافت ویزا

از آنجایی که کشور ترکیه برای شهروندان ایرانی دریافت ویزا را حذف کرده است بنابراین شما می‌توانید با تهیه پاسپورت به مدت ۹۰ روز در ترکیه زندگی کنید. در این نوع اقامت شما به هیچ عنوان اجازه تحصیل یا کار را نخواهید داشت و با اتمام ۹۰ روز حتماً باید به کشور مبدا بازگردید.

اقامت توریستی شش ماهه در ترکیه

اگر بخواهید بیش از سه ماه در ترکیه به صورت توریستی زندگی کنید می‌بایست حتماً ویزای توریستی ۶ ماهه را دریافت نمایید. معمولاً برای اخذ چنین ویزایی شما به ۱۵ روز زمان نیاز خواهید داشت. بنابراین، برای اقامت ۶ ماهه در ترکیه حتماً باید دفترچه ۶ ماهه توریستی را دریافت کرده باشید.

اقامت از طریق ویزای تحصیلی و دانشگاهی

طبیعتاً افرادی که علاقمند به ادامه تحصیل در کشور ترکیه را هستند می‌توانند با اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی برابر با مدت زمانی که دانشگاه برای اتمام دوره تعیین نموده است در کشور ترکیه اقامت داشته باشند. در این نوع ویزا، شما مجوز کار در ترکیه را نخواهید داشت اما تا مدت زمان اتمام دوره تحصیلی می‌توانید در این کشور اقامت کنید. برای کسب چنین ویزایی شما باید از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش دریافت نمایید. گروه متخصصان ویزای تحصیلی ما آماده هستند تا در امر اخذ ویزای تحصیلی به صورت کامل و جامع خدمات تخصصی خود را ارایه دهند و شما می‌توانید از طریق آدرس‌های ایمیل و شماره‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

اقامت از طریق اشتغال به کار در ترکیه

اگر شما بتوانید با توجه به حرفه و مهارتی که دارید از یک کارفرمای ترک در کشور ترکیه پیشنهاد کار به دست آورید. سپس می‌توانید به راحتی ویزای کار را از این کشور دریافت نموده و به اشتغال و اقامت در این کشور بپردازید. فرآیند کار به این شکل است که کارفرما باید درخواست نیروی خارجی را در بازه زمانی ۱۰ روزه در وبسایت وزارت کار ترکیه به ثبت رسانده و سپس  کارجو تا ۹۰ روز فرصت خواهد داشت تا درخواست خود را به همراه کلیه مدارک مورد نیاز به سفارت ترکیه تحویل دهد و ویزای کار خود را دریافت نماید.

اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه نیز یکی دیگر از روش‌های کسب اقامت در ترکیه است. نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که برخی از افراد چنین تصور می‌کنند که صرفاً با ثبت کردن یک شرکت می‌توانند اقامت خود را دریافت کنند که باید بگوییم اینگونه نیست. بعد از ثبت شرکت شما باید اجازه کار دریافت نمایید و بعد از دریافت اجازه کار یک تا دو سال می‌توانید در این کشور اقامت کنید. اگر شرکتی که ثبت کرده‌اید فعالیت اقتصادی داشته باشد و دولت ترکیه را متقاعد نماید که فعالیت شرکت شما هر ساله سودآور بوده است بعد از ۵ سال شما می‌توانید برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

home in side turkey 3 - اخذ اقامت ترکیه

اقامت در ترکیه از طریق ازدواج

اگر فردی با یک شهروند ترکیه ازدواج نماید، پس از گذشت ۳ تا ۵ سال می‌تواند درخواست اقامت دائم خود را به دولت ترکیه ارایه کند. نکته مهم در این روش آن است که دولت ترکیه هم اکنون سخت گیری‌های بسیار زیادی برای ازدواج‌های صوری که به قصد دریافت اقامت انجام می‌شود دارد و ما نیز به شدت توصیه می‌کنیم خود را وارد چالش‌های دردسر ساز نکنید. همچنین، ایرانیانی که موفق به دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه شده‌اند نیز طبیعتاً شهروند ترکیه به حساب می‌آیند و ازدواج با این افراد نیز در ترکیه به مثابه ازدواج با یک شهروند ترکیه را دارد و تمام قوانین آن مشابه است.

اقامت از طریق خرید ملک

طبق آخرین اطلاعات، افرادی که موفق شوند مبلغ ۲۵۰ هزار دلار از بازار مسکن ترکیه خرید نمایند بعد می‌توانند شهروندی ترکیه را به دست آورند. شهروندی ترکیه مزایای بسیار زیادی نسبت به کسب اقامت دارد که یکی از آن‌ها دریافت پاسپورت ترکیه می‌باشد. آن‌دسته از افرادی که قدرت خرید ۲۵۰ هزار دلاری را ندارند، می‌توانند با خرید ملک با قیمت‌های پایین‌تر اقامت دائم در کشور ترکیه را به دست آورند اما این اقامت طبیعتاً با شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه یکسان نخواهد بود. بعد از گذشت ۵ سال زندگی در ترکیه، و در صورتی که مشکل خاصی به لحاظ قانونی و اخلاقی در پرونده فرد به وجود نیاید و بیشتر از ۶ ماه الی یکسال از کشور ترکیه خارج نشده باشد، می‌تواند برای شهروندی ترکیه نیز اقدام نماید.  به نظر می‌رسد که یکی از بهترین روش‌های دریافت اقامت و شهروندی ترکیه خرید ملک باشد. زیرا در عین حال که شما سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی نموده‌اید می‌توانید شهروندی آن کشور را نیز به دست آورید.

اقامت از طریق اجاره ملک در ترکیه

افرادی که بتوانند ملکی را در کشور ترکیه به قصد سکونت اجاره نمایند می‌تواند مجوز یکسال اقامت را در این کشور اخذ نماید. قبلاً با تمدید اجاره نامه دولت ترکیه اقامت در این کشور را برای فرد با ملاحضات سهل‌گیرانه تمدید می‌نمود که هم اکنون این قانون تغییر پیدا کرده است. در حقیقت، دولت ترکیه هم اکنون بیش از یکسال اجازه اقامت برای افرادی که ملکی را اجاره نموده‌‌اند ارایه نمی‌دهد و فرد برای اقامت بیشتر باید روش اقامتی خود را به خرید ملک، اشتغال، تحصیل و سایر روش‌ها تغییر دهد.

اقامت از طریق تولد فرزند

ترکیه جزو کشورهای تابع اصل خون شناخته می‌شود، به این معنی که صرف تولد فرزند در این کشور برای شهروندان غیر ترکیه‌ای منجر به اخذ اقامت و تابعیت فرزند نخواهد شد مگر اینکه یکی از والدین فرزند شهروند ترکیه باشد تا بتوان برای فرزند اقدام به اخذ اقامت و شهروندی ترکیه کرد. هرچند اخذ اقامت برای فرزند به معنای اخذ اقامت والدین نمی‌باشد و حقی برای آن‌ها ایجاد نخواهد کرد. همچنین شهروندان ترکیه‌ای در صورت قبولی فرزند خواندگی یک غیر ترکیه‌ای زیر ۱۸ سال می‌توانند برای آن کودک درخواست اقامت و تابعیت ترکیه نمایند. به این منظور می‌بایست گواهی تولد فرزند، اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و فرزند و اثبات داشتن مسکن برای زندگی را به همراه مدارک هویتی خود و فرزند برای اخذ ویزای مربوطه به اداره مهاجرت ترکیه ارائه دهند.

جمع بندی مطالب مربوط به اخذ اقامت در ترکیه

در اینجا به مهم‌ترین نکات مربوط به اخذ اقامت در ترکیه پرداختیم. گروه مشاورین ویزا و اقامت ترکیه Turkish visa group ارایه دهنده خدمات اقامت در ترکیه، تحصیل در ترکیه و خرید ملک در ترکیه می‌باشد که سعی دارد مهمترین اطلاعات اقامتی با ویزای‌های مختلف را در ترکیه برای متقاضیان ارایه نماید. جهت استفاده از خدمات اخذ اقامت ترکیه می‌توانید به صفحه مشاوره آنلاین یا تماس با ما مراجعه نموده و یا با شماره‌های تماس و آدرس ایمیل ما در ارتباط باشید.