معرفی چند منطقه عالی استانبول برای خرید خانه

اگر شما با شهر استانبول به‌خوبی آشنا باشید، قطعاً می‌دانید که از کجای آن خانه خریداری کنید. حال چه باهدف کار باشد یا باهدف خوش‌گذرانی در تعطیلات. بااین‌حال سرمایه‌گذاران بین‌المللی و آن‌هایی که قصد سر درآوردن از وضعیت و موقعیت‌های منطقه‌ای شهر استانبول دارند، معمولاً سردرگم شده و نمی‌دانند کدام منطقه استانبول برای خرید خانه مناسب است. این مشکل قابل‌درک است و در اینجا قصد داریم به معرفی چند منطقه عالی استانبول برای خرید خانه بپردازیم.

سرمایه‌گذاران املاک در ترکیه مایل‌اند بدانند کدام‌یک از مناطق شهری استانبول بیشترین سودآوری را برای‌شان دارد، قیمت هر مترمربع خانه‌ها در مناطق به چه شکل است، و گرایش بازار فعلی املاک چگونه است. در این مقاله ما به دنبال بررسی مناطق و محله‌هایی هستیم که بازار املاک استانبول در دست آن‌هاست. اما با توجه به وسیع بودن شهر استانبول بگذارید از فکت‌ها و حقایق جغرافیایی و روش‌های زندگی شهری ساکنین سخن بگوییم.

استانبول با پوشش دادن بخش‌هایی از شمال و جنوب ترکیه و با قطع کردن ترکیه اروپایی و ترکیه آسیایی در هر دو قاره قرار دارد. البته گروهی از جزایری وجود دارد که در بخش کرانه و سواحل آسیایی قرار گرفته‌اند. تنگه بسفر بخش استراتژیک استانبول است که در طول تاریخ امپراتوران زیادی برای بدست آوردن آن جنگیده‌اند و به همراه شاخ طلایی که بخش اروپایی را به دو بخش تقسیم می‌کند، مهم‌ترین بخش این شهر بوده است. این روزها پل‌هایی در گلوگاه استانبول به‌عنوان اتصال‌دهنده اروپا به آسیا ایجاد شده‌اند. حال بپردازیم به بحث اصلی مقاله درباره اینکه در کجای استانبول خانه بخریم.

در کجای استانبول برای خرید خانه اقدام کنیم؟

لازم است بدانیم که استانبول در حال جوان شدن و رونق است به خاطر ساختمان‌ سازی‌های جدید و توسعه شهری که در آن رخ می‌دهد. بسیاری از این مناطق درحال‌ توسعه، در اطراف باهچه شهیر Bahcesehir، باشاک شهر Basaksehir، و راه ارتباطی Basin که فرودگاه جدید استانبول را به مرکز شهر متصل می‌کنند، قرار دارد. متخصصان می‌گویند که در مقایسه با سایر مناطق فرصت سرمایه‌گذاری برابر برای کوتاه‌مدت به همه داده‌ شده است برای همین بسیاری از سرمایه‌گذاران به این منطقه سرازیر شده‌اند.

به‌طورکلی مناطق شامل نواحی مسکونی عبارت‌اند از آپارتمان‌های اجاری یک‌ساله با امکانات عمومی و اشتراکی ازجمله استخر شنا، باشگاه، استخرهای سونا و منظره‌های رو به باغ. راه ارتباطی Basin شریان حیاتی برای شبکه حمل‌ونقل شهر استانبول هست و برای همین از محبوبیت برخوردار است. در ادامه با مهم‌ترین مناطق شهر استانبول آشنا خواهیم شد.

هفت منطقه شاخص استانبول برای خرید ملک

زیتین بورنو یا زیتون بورنو Zeytinburnu

اگر دوست دارید با سبک زندگی منطقه بسفر آشنایی داشته باشید و آن را تجربه کنید و از مناظر حیرت‌انگیز آن لذت ببرید باید سری به منطقه زیتین بورنو بزند. همچنین متخصصین حوزه املاک پیش‌بینی می‌کنند که افزایش قیمت املاک این منطقه در مقایسه با سایر مناطق تاپ استانبول ازجمله ببک، ایستنیه و ساری یر، بالا و قابل‌توجه خواهد بود. دو ویژگی شاخص و قابل‌توجه این منطقه زیتین بورنو مناطق خرید باشکوه است که به لطف باغ‌ها و مراکز عرضه زیتون رونق یافته اند و نیز ارتباط عالی و فوق‌العاده این منطقه با شبکه حمل‌ونقلی ترکیه که سبب دسترسی راحت به آن شده است.

ایستینیه Istinye

منطقه دیگری که همیشه روند قیمت رو به افزایشی در بازار املاک داشته است منطقه ایستینیه هست. این منطقه به بخش بزرگ ساری یر تعلق دارد و چالش‌هایی برای مجوز ساخت و ساز دوباره در این منطقه وجود دارد و زمانی که مجوز اعطا گردد یک حد ارتفاعی برای ساخت‌وساز داده می‌شود و به همین خاطر بازار املاک این منطقه از مناطقی مثل لونت متفاوت است. در این منطقه یک مرکز خرید بزرگ قرار دارد که یکی از بهترین مراکز خرید در ترکیه نیز هست و ساکنین دسترسی نزدیکی به مسیرهای پیاده‌روی و فضای سبز و مناطق مخصوص پیک‌نیک و گردش دارند و همچنین دسترسی به جنگل بلگراد نیز در این منطقه آسان هست.

باهچه شهر Bahcesahir

این منطقه به خاطر سرسبزی فوق‌العاده‌اش توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این منطقه همچنین ۴۰ دقیقه تا فرودگاه جدید و بین‌المللی ترکیه فاصله دارد و به خاطر همین دلیل نیز خریداران خارجی را به خود جلب می‌کند. دریاچه موجود در این منطقه تاجی است برای منطقه باهچه شهر و در تعطیلات آخر هفته و تابستان‌ها مردم با جمع شدن در این منطقه سرسبز و اماکن کنار دریاچه ازجمله کافه‌ها و پارک‌های بازی کودکان، لذت می‌برند. بسیاری از طرح‌های عمرانی پیش‌فروش در این منطقه پیشنهاد پرداخت ۳ ساله و با برنامه پرداختی بدون سود ارائه می‌دهند.

بویوک چکمجه Buyukcekmece

این منطقه بازار ملک بزرگ و پررونقی داشته است و در طول ۵۰ سال گذشته از یک روستای کوچک به یک شهر شلوغ تبدیل‌شده است. افراد زیادی برای تجربه زندگی در منطقه ساحلی و مال (مراکز عمده خرید)، اقدام به خرید خانه و ملک از این منطقه می‌کنند. این منطقه در کنار یک دریاچه بزرگ قرار گرفته است و املاک موجود در این منطقه در انواع مختلف لوکس و خانه‌های اجاره‌ای و معمولی موجود است.

کوچوک چکمجه Kucukcekmece

این منطقه با قرار گرفتن در موقعیت شبه‌جزیره‌ای برای دهه‌ها مقصد گردشی آخر هفته مردم محلی بوده است که در مرکز شهر زندگی می‌کردند. اما مدتی است که سرمایه‌گذاران از موقعیت بالقوه این منطقه به‌عنوان منطقه‌ای برای استراحت آخر هفته و ساخت خانه‌هایی برای گذراندن بازنشستگی خود استفاده می‌کنند. امروزه ترک‌ها و افراد خارجی با مالک بودن خانه‌ها و املاکی در این منطقه برای تفریح و گذران تعطیلات در این مناطق ساکن بوده و از طبیعت و مناظر و دریاچه آن لذت می‌برند.

ساری یر Sariyer

ساری یر به‌عنوان یکی از محلات ۳۹ گانه استانبول از توجه ویژه برخوردار بوده و وضعیت خوب بازار این منطقه با معماری شیک و امکانات و اماکن موجود در اطراف آن به زندگی خوب در استانبول می‌افزاید.

باشاک شهر Başakşehir

بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی به منطقه باشاک شهر روی آورده‌اند و با توجه به استعداد بالقوه، این منطقه در آینده نه‌فقط ازنظر سرمایه‌گذاری مالی بلکه توسعه زیرساختی، آینده نویدبخشی دارد. آپارتمان‌های مجتمعی در حال ترند شدن در این منطقه هستند.

جمع بندی مناطق استانبول برای خرید خانه

برای اینکه بهتر بدانید از کدام منطقه استانبول خانه بخرید با مشاوران ما تماس بگیرید. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد خانه یا املاک استانبول کسب کنید از طریق ایمیل یا تلفن با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان و متخصصین املاک ترکیه با اطلاعات کامل و دقیق خود در مورد خرید خانه‌های استانبول به شما کمک کرده و مشاوره‌های لازم را ارائه دهند.

ثبت ديدگاه