ثبت نام آزمون دانشگاه های ترکیه 2020-06-07T10:15:00+04:30

ثبت نام آزمون دانشگاه های ترکیه

کشور ترکیه مقصد جذابی برای دانشجویان کشورهای مختلف جهان از جمله ایران است تا بتوانند در دوره‌های مختلف تحصیلی، تحصیلات خود را ادامه دهند. هزینه‌‌های پایین زندگی، شهریه مناسب دانشگاه و کیفیت سیستم آموزشی خوب در دانشگاه‌های ترکیه دلیل عمده این رغبت می‌باشد. اما در گام نخست باید برای ثبت نام آزمون دانشگاه های ترکیه اقدام کرد.

هم اکنون در تمامی دانشگاه‌های ترکیه اساتید بین‌المللی وجود دارند که حضور آن‌ها باعث شده است تا کیفیت علمی و پژوهشی دانشگاه‌های این کشور بالاتر رود. موسسه Turkish Visa Group با بررسی تمامی آزمون‌های ورودی برای دانشگاه‌های کشور ترکیه توانسته است منبع قابل اطمینانی برای متقاضیان تحصیل در ترکیه به وجود آورد تا بتوانند با خیال راحت و آسوده فرآیند ثبت نام آزمون دانشگاه های ترکیه را انجام دهند.

turkey university exams e1588861371500 - ثبت نام آزمون دانشگاه های ترکیه

ثبت نام آزمون دانشگاه های ترکیه و معرفی آزمون‌‌ها

در ادامه با مراحل انجام ثبت نام مهمترین آزمون‌‌های ورودی دانشگاه‌های ترکیه آشنا خواهید شد. این آزمون‌ها عبارتند از:

انجام مراحل ثبت نام در آزمون آلس ALES

این آزمون یکی دیگر از آزمون­‌های ورودی دانشگاه­‌های ترکیه می‌­باشد که مخفف عبارت Akademik personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı می‌باشد. این آزمون در واقع برای متقاضیان تحصیل در دوره فوق لیسانس و دکتری می­‌باشد که برای تمامی رشته‌­ها به جز رشته‌­های پزشکی مورد استفاده قرار می­‌گیرد.

انجام مراحل ثبت نام در آزمون DUS دوس

آزمون دوس امتحانی است که به منظور انتخاب دانشجویانی که مایل به دریافت آموزش‌های تخصصی در دانشکده دندانپزشکی هستند برگزار می‌شود. در واقع این آزمون مخفف کلمه Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı می باشد. این آزمون دارای حیطه‌های معینی است که شرکت کنندگان را بر آن اساس انتخاب می‌کند. قبل از شرکت در آزمون DUS شرکت کنندگان می‌بایست در آزمون‌های ALES و KPSS نمره قبولی را اخذ نموده باشند.

انجام مراحل ثبت نام در آزمون TUS توس

آزمون TUS توس مختص دانشجویان خارجی و بومی است که متقاضی تحصیل در مقاطع عالی رشته‌های دندانپزشکی، پزشکی، دامپزشکی و شیمی (به استثنای زیست شناسی) هستند. این آزمون مخفف عبارت Tıpta Uzmanlık Sınavı است. هر دانشگاه قبل از پذیرش دانشجویان می­‌بایست این آزمون را برگزار نموده و بر حسب ظرفیت و حدنصاب نمره‌­ای که تعیین نموده، دانشجویان را پذیرش نماید.

انجام مراحل ثبت نام در آزمون TOMER تومر

آزمون تومر TOMER مخفف عبارت Türkçe Öğretim Merkezi است که به معنی آموزش زبان ترکی می‌باشد. همان طور که از نام آن مشخص می‌باشد آزمون TOMER به زبان ترکی برگزار می‌شود. البته لازم به ذکر است در صورتی که فردی بخواهد در دانشگاه‌های انگلیسی زبان ترکیه تحصیل کند می بایستی به جای آزمون تومر آزمون تافل یا آیلتس را ارائه دهد. هدف از این آزمون مشخص شدن سطح زبان ترکی استانبولی متقاضیان تحصیل در ترکیه می‌باشد.

انجام مراحل ثبت نام در آزمون YOS یوس

آزمون YOS که مخفف کلمه ­ی Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı است، آزمونی است که هر سال از طرف دانشگاه­‌های کشور ترکیه، چه خصوصی و چه دولتی برگزار می‌گردد. این آزمون مختص دانشجویان بین‌المللی یا خارجی یا به عبارت دیگر مختص دانشجویان غیر بومی است که قصد دارند در کشور ترکیه و در مقطع لیسانس رشته‌های دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی، مهندسی و علوم انسانی به زبان ترکی تحصیل کنند.

انجام مراحل ثبت نام در آزمون SAT

آزمون «SAT» که مخفف عبارت «Scholastic Aptitude Test» است برای آن دسته از افرادی است که در کلاس یازدهم یا دوازدهم دبیرستان قرار دارند و قصد دارند وارد دانشگاه شوند. با شرکت در این آزمون عیار مهارت‌های آموخته‌شده و نحوه به‌کارگیری آن‌ها در دانشگاه سنجیده می‌شود.

انجام مراحل ثبت نام در آزمون STS

آزمون STS، آزمون بومی کشور آمریکا است و مخفف عبارت Safety Trained Supervisor بوده که برگزار کننده­ آن BCSP یا Board of Certified Safety Professionals است که محل برگزاری آن نیز در شهر ایندیاناپلیس واقع در ایالت ایندیانای آمریکا است.

مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون دانشگاه های ترکیه

برای ثبت نام آزمون دانشگاه های ترکیه که در قسمت فوق به آن‌ها اشاره شده است کافی است از طریق ایمیل، شماره‌‌های تماس، و یا صفحه مربوط به ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال کنید. موسسه Turkish Visa Group تاکنون ثبت نام بیش از ۱۰۰۰ متقاضی آزمون‌های مختلف را برای دانشگاه‌‌های ترکیه انجام داده است و شما می‌توانید با خیال آسوده تمامی فرآیند ثبت نامی هریک از آزمون‌های فوق را به دست کارشناسان ما بسپارید و وقت خود را صرفاً برای مطالعه و آمادگی برای شرکت در آزمون اختصاص دهید.