ثبت نام آزمون ALES آلس

در مقالات قبلی به معرفی کامل آزمون ALES آلس پرداختیم. آزمون ALES آلس یک آزمون بومی است که برای سنجش افرادی به کار می‌‌رود که متقاضی ادامه تحصیل در دوره ارشد و دکترای دانشگاه‌های ترکیه هستند. هر دانشگاه موظف است با توجه به ظرفیت در نظر گرفته برای این دانشجویان، نسبت به پذیرش آنان بر اساس نتایج آزمون ALES اقدام نماید. اگر متقاضیان بتوانند در این آزمون نمره قبولی دریافت نمایند می‌­توانند شهریه پایین‌تری را به دانشگاه پرداخت نمایند. در ادامه با مراحل ثبت نام آزمون ALES آلس بیشتر آشنا خواهید شد.

ثبت نام آزمون ALES آلس

این آزمون به زبان ترکی استانبولی برگزار می‌شود. این آزمون به دو شکل مداد کاغذی و اینترنتی برگزار می‌شود. معمولاً هر سال در ماه‌های اسفند و مهر زمان ثبت نام برای این آزمون شروع می‌شود. جهت ثبت نام برای آزمون الکترونیکی یا کامپیوتری نیز می‌بایست در ماه‌های اردیبهشت و تیر اقدام نمود.

داوطلبانی که می­‌خواهند در این آزمون ثبت نام کننده حتماً می‌­بایست دارای پاسپورت و شناسنامه ترجمه شده باشند. همچنین، یک قطعه عکس و اسکن پاسپورت یا ترجمه شناسنامه نیز از مدارک اصلی برای ثبت نام می‌باشد.

شرایط سنی برای ثبت نام آزمون ALES آلس

آزمون آلس برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا طراحی شده است. بنابراین افراد با در دست داشتن مدرک لیسانس خود می‌­توانند در این آزمون شرکت کنند. اما محدوده سنی برای این آزمون وجود ندارد. کافی است شما یک مدرک مقطع لیسانس را داشته باشید.

هزینه ثبت نام آزمون ALES آلس

برای شرکت در آزمون آلس داوطلبین باید حدوداً ۱۲۰ لیر به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت کنند که در هر سال بر حسب شرایط مختلف این هزینه می‌­تواند متغیر باشد.

آیا آزمون آلس مصاحبه حضوری دارد؟

آزمون آلس فاقد مصاحبه می‌باشد و شرکت کنندگان در این آزمون صرفاً با رسیدن به حدنصاب نمره‌ای که دانشگاه از آن‌ها خواسته است می‌تواند در دانشگاه ثبت نام کرده و دوره تحصیلی خود را شروع کند.

چه بخش‌های در آزمون آلس وجود دارند؟

این آزمون در دو بخش طراحی می­‌شود. هر بخش نیز به دو قسمت تقسیم می‌شود که در مجموع این آزمون را دارای چهار بخش می‌کند. بخش اول سوالات مربوط به هوش و ریاضی است و بخش دوم متشکل از سوالاتی در حیطه سنجش تسلط داوطلبین در زمینه زبان و ادبیات ترکی است. به بخش اول SAYISAL و به بخش دوم SÖZEL گفته می‌شود.

فرآیند کلی ثبت نام آزمون ALES آلس

برای ثبت نام آزمون آلس باید وارد سایت دانشگاه مربوطه که می‌خواهید در آن دوره ارشد یا دکترای خود را ادامه دهید شده و به تکمیل فرم ثبت نام و آپلود صفحه اول پاسپورت خود اقدام کنید. بعد از ارسال فرم، ایمیل تایید دریافت خواهید کرد که حاوی شماره‌ای است که از طریق آن حساب کاربری شما در دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید فعال می‌شود. سپس، در سایت دانشگاه ثبت نام کرده و مدارک لازم را ارسال می‌نمایید و در آخر باید منتظر دریافت کارت ورود به آزمون باشید.

میزان دشواری آزمون آلس

طبیعتاً افرادی که هوش ریاضی بالایی دارند موفقیت بهتری در این آزمون کسب خواهند کرد اما به یاد داشته باشید که هوش ریاضی فقط ۵۰ درصد این آزمون است. ۵۰ درصد مابقی به میزان توانایی و تسلط شما در زبان ترکی استانبولی است. بنابراین، بهتر است قبل از شرکت در این آزمون از طریق کلاس‌های آمادگی دیگر، به دانش و توانایی خود در زبان ترکی استانبولی اضافه کنید.

جمع بندی مربوط به ثبت نام در آزمون ALES آلس

در اینجا به مهم‌ترین نکات مربوط به ثبت نام در آزمون ALES آلس پرداختیم. گروه مشاورین ویزا و اقامت ترکیه Turkish visa group ارایه دهنده خدمات اقامت، تحصیل و خرید خانه در ترکیه می‌باشد که سعی دارد مهم‌ترین اطلاعات اقامتی با ویزای‌های مختلف را در ترکیه به متقاضیان ارایه نماید. جهت ثبت نام در این آزمون می‌توانید به صفحه مشاوره آنلاین یا تماس با ما مراجعه نموده و یا با شماره‌های تماس و آدرس ایمیل ما در ارتباط باشید.

ثبت ديدگاه