ثبت نام آزمون DUS دوس

آزمون DUS مختص دانشجویان دندانپزشکی متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه می‌باشد. در این مطلب سعی می‌گردد تا مهمترین نکات مربوط به ثبت نام در آزمون DUS را برای متقاضیان شرکت در این آزمون مطرح نماییم.

ثبت نام آزمون DUS دوس

شرایط و قوانین موجود در ثبت نام این آزمون را در زیر به صورت مختصر و شفاف ارایه خواهیم داد:

  • ثبت نام در این آزمون صرفاً به شکل اینترنتی و الکترونیک می‌باشد.
  • زمان ثبت نام این آزمون در ماه‌‌های می (اردیبهشت) و سپتامبر (شهریور) می‌باشد.
  • متقاضیان ثبت نام آزمون دوس می‌توانند با مراجعه به سایت gov.tr دفترچه این آزمون را دریافت نموده و مطالعه نمایند.
  • عکسی که برای ثبت نام لازم است حداکثر برای ۵۰ ماه گذشته از متقاضی باید باشد.
  • افرادی که قصد شرکت در آزمون را دارند پس از انجام امور ثبت نام، با واریز هزینه آزمون مراحل را می‌بایست تکمیل کنند. هزینه این آزمون ۱۱۰ لیر می‌باشد.

فرآیند کلی ثبت نام آزمون DUS دوس

برای ثبت نام در آزمون دوس DUS باید وارد سایت OSYM شده تا فرم‌های مربوطه را دریافت نمایید. پس از دریافت فرم‌­ها و تکمیل آن‌ها و انتخاب شهری که می‌خواهید در آن آزمون دهید می‌بایست صفحه اول پاسپورت خود را اسکن نموده و آپلود نمایید. دفترچه راهنمای آزمون دوس توزیع یا فروخته نخواهد شد. اگر اطلاعات آموزشی و عکس تایید شده توسط وب سایت OSYM موجود باشد، می‌توانید تمامی مراحل را به صورت اینترنتی انجام دهید.

بعد از ارسال فرم‌ها، ایمیل تاییده دریافت می­‌۲کنید که حاوی کدی است که از طریق آن حسای کاربری شما در دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید فعال می‌گردد. نام کاربری و رمز خود را تایید و اطلاعات درخواستی را تکمیل نمایید.

همچنین، شما می‌توانید برای ثبت نام حضوری نیز در ساعات اداری به مکان‌هایی که در سایت OSYM مشخص شده مراجعه کنید. بعد از اتمام تمامی مراحل ثبت نام در آزمون DUS یک تا دو هفته مانده به آزمون می‌بایست منتظر دریافت کارت ورود به جلسه آزمون باشید. در نظر داشته باشید که این آزمون به زبان ترکی استانبولی می‌باشد و تسلط شما به زبان ترکی استانبولی در موفقیت شما نقش تعیین کننده دارد.

برای شرکت در این آزمون شما حتماً می‌بایست در دو آزمون دیگر شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نموده باشید. این آزمون‌های عبارت است از آزمون‌‌های ALES و KPSS. متقاضیانی که نتوانسته‌­اند در این آزمون قبول شوند و یا در این دو آزمون شرکت نکرده‌­اند نمی­‌توانند در آزمون دوس DUS شرکت نمایند. پس لازم است متقاضیان به این نکته توجه داشته باشند.

آزمون دوس در ترکیه فقط به صورت مداد کاغذی و مشابه کنکور سراسری ایران برگزار می‌شود و نسخه الکترونیک و کامپیوتری ندارد. همچنین، در نظر داشته باشید که این آزمون محدودیت سنی ندارد و متقاضیان در هر سنی اگر دارای شرایط اولیه مانند اتمام دوره ۴ ساله پزشکی عمومی باشند می‌توانند بدون محدودیت در این آزمون شرکت کنند.

جمع بندی مربوط به ثبت نام آزمون DUS دوس

در اینجا به مهمترین نکات مربوط به ثبت نام آزمون DUS دوس پرداختیم. گروه مشاورین ویزا و اقامت ترکیه Turkish visa group ارایه دهنده خدمات اقامت در ترکیه، تحصیل در ترکیه و خرید ملک در ترکیه می‌باشد که سعی دارد مهم‌ترین اطلاعات اقامتی با ویزای‌های مختلف را در ترکیه برای متقاضیان ارایه نماید. جهت ثبت نام در این آزمون می‌توانید به صفحه مشاوره آنلاین یا تماس با ما مراجعه نموده و یا با شماره‌های تماس و آدرس ایمیل ما در ارتباط باشید.

ثبت ديدگاه