ثبت نام آزمون TÖMER تومر

در مقالات پیشین شما را با آزمون TÖMER تومر آشنا کردیم و در اینجا قصد داریم اطلاعاتی درباره نحوه ثبت نام آزمون TÖMER تومر به شما ارائه دهیم. پیش نیاز اصلی ورود به دانشگاه‌های ترکیه برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند اخذ مدرک تومر می‌باشد. شبیه به مدرک آیلتس انگلیسی، تومر نیز اهمیت زیادی در دانشگاه‌­های ترکیه دارد و بسیاری از دانشگاه‌­های این کشور شرط اصلی خود را موفقیت در آزمون تومر لحاظ کرده‌­اند.

البته دانشگاه‌­هایی که به زبان ترکی استانبولی آموزش می‌­دهند این آزمون را الزامی می‌­دانند و دانشگاه­‌هایی که زبان رسمی آموزش در آن‌ها انگلیسی است، مدارک زبان انگلیسی را از دانشجویان درخواست می‌کنند. این آزمون دارای سطوح A1 تا C2 می‌باشد که متقاضیان حداقل باید سطح B1 را که معدل نمره ۶۰ است کسب کنند.

ثبت نام آزمون TÖMER تومر

برای ثبت نام آزمون TÖMER تومر داوطلبین می‌بایست دو قطعه عکس پرسنلی به همراه کپی پاسپورت یا شناسنامه که به زبان ترکی استانبولی از طریق دفاتر دارالترجمه رسمی ترجمه شده است به همراه داشته باشند. داوطلبین می‌توانند برای آمادگی جهت پاس کردن آزمون تومر در ایران و در کلاس‌های آمادگی دوره تومر شرکت کنند و از این طریق می‌توانند سطح تسلط به زبان ترکی استانبولی خود را به نمره حداقلی یعنی ۶۰ یا سطح B1 برسانند.

شرایط سنی برای ثبت نام آزمون TÖMER تومر

داوطلبینی که در این آزمون شرکت می­‌کنند می‌­توانند در هر رده سنی باشند. بنابراین، متصدیان برگزاری این آزمون که زیر نظر دانشگاه آنکارا می‌باشد هیچ محدودیت سنی را برای داوطلبین قرار نداده‌­اند. همچنین تعداد دفعات شرکت در این آزمون نیز آزاد است و داوطلب مادامی که بتواند نمره حدنصاب را کسب کند می­‌تواند در این آزمون که هر هفته برگزار می­‌شود شرکت کند.

هزینه ثبت نام آزمون TÖMER تومر

هزینه ثبت نام در آزمون تومر نوع دیپلما ۱۵۰ یورو و هزینه آزمون تومر به شکل اخذ گواهی نامه ۱۰۰ یورو می‌باشد که این هزینه می‌تواند در سال‌های مختلف متغیر باشد.  

سیستم امتیاز دهی در آزمون تومر

آزمون تومر دارای ۶ بخش اصلی است که نمره هریک از ۱۰ تا ۲۵ در تغییر است. بدین صورت که:

  • مهارت شنیداری ۲۵ نمره
  • مهارت خواندن و درک مطلب ۲۵ نمره
  • مهارت برقراری ارتباط ۱۵ نمره
  • مهارت مکالمه ۱۰ نمره
  • مهارت نوشتاری ۲۵ نمره

میزان دشواری آزمون TÖMER تومر

هر آزمونی سختی و دشواری­‌های خاص خود را دارد. این آزمون دقیقا مانند آیلتس یک آزمون توانایی­‌های زبانی است. طبیعتاً افرادی که بتوانند با تمرین و تکرار زیاد مهارت­‌های زبانی ترکی استانبولی را خوب یاد گیرند می­‌توانند عمکرد بهتری در این آزمون داشته باشند. اما باید اذعان کنیم در مقایسه با آزمون آیلتس زبان انگلیسی، آزمون تومر ساده‌­تر است.

جمع بندی مربوط به ثبت نام آزمون TÖMER تومر

در اینجا به مهم‌ترین نکات مربوط به ثبت نام در آزمون TÖMER تومر پرداختیم. گروه مشاورین ویزا و اقامت ترکیه Turkish visa group ارایه دهنده خدمات اقامت، تحصیل و خرید ملک در ترکیه می‌باشد که سعی دارد مهم‌ترین اطلاعات اقامتی با ویزای‌های مختلف را در ترکیه برای متقاضیان ارایه نماید. جهت ثبت نام در این آزمون می‌توانید به صفحه مشاوره آنلاین یا تماس با ما مراجعه نموده و یا با شماره‌های تماس و آدرس ایمیل ما در ارتباط باشید.

ثبت ديدگاه