ثبت نام آزمون YÖS یوس

افرادی که علاقه‌مند به تحصیل در کشور ترکیه هستند در آغاز باید در آزمون­‌های ورودی دانشگاه مربوطه شرکت نمایند و در صورتی که نمره حدنصاب را دریافت نمایند، در دانشگاه پذیرش می­‌شوند. آزمون YÖS یوس یکی از آزمون­‌های ورودی دانشگاه‌های ترکیه است. باید دقت نمایید که هر یک از دانشگاه‌­های ترکیه به صورت جداگانه اقدام به ثبت نام و برگزاری آزمون یوس می­‌کنند. در مقاله قبل اطلاعات کاملی درباره آزمون YÖS یوس به شما ارائه دادیم و در اینجا شما را با نحوه ثبت نام آزمون YÖS یوس آشنا خواهیم کرد.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون YÖS یوس

نحوه ثبت نام در آزمون یوس را می­‌توان به دو مرحله پیش ثبت نامه و ثبت نهایی تقسیم‌­بندی کرد.

پیش ثبت نام: با مراجعه به سایت دانشگاهی که برای تحصیل در ترکیه انتخاب نموده‌­اید کار را آغاز کنید. فرم ثبت نام را پر کرده و شهر مورد نظرتان را برای انجام و شرکت در آزمون انتخاب نمایید. حتماً می‌­بایست دارای پاسپورت باشید و اسکن صفحه اول پاسپورت خود را در سایت مربوطه بارگذاری کنید. بعد از انجام مراحل فوق یک ایمیل تایید دریافت خواهید کرد که پس از تایید ایمیل حساب کاربری شما در دانشگاه فعال می­‌گردد. بعد از فعال شدن حساب کاربری یک ایمیل دیگر برای شما ارسال می‌‌گردد که می­‌توانید بعد از دریافت آن ثبت نام خود را در آزمون یوس آغاز کنید.

ثبت نام نهایی: پس از اتمام مراحل فوق یک ایمیل حاوی مراحل ثبت نام دریافت خواهید نمود. با مراجعه مجدد به سایت دانشگاه در قسمت Aday Sistemi ثبت نام کنید. سپس تمامی مدارک خواسته شده را بارگذاری نمایید. سرانجام به مرحله واریز وجه برای شرکت در آزمون خواهید رسید. با موفقیت آمیز بودن تراکنش مالی، یک ایمیل تاییدیه حاوی موفقیت در ثبت نام برای این آزمون برای شما ارسال خواهد شد.

هزینه و مدارک ثبت نام آزمون YÖS یوس

هزینه ثبت نام آزمون یوس با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است. معمولاً هزینه ثبت نام برای آزمون یوس مبلغی در حدود ۱۰۰ الی ۳۰۰ لیر خواهد بود. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون YÖS یوس عبارتند از:

  • یک قطعه عکس سه در چهار
  • اسکن گذرنامه یا کارت ملی ترجمه شده
  • اسکن مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی
  • تکمیل فرم ثبت نام آزمون
  • واریز هزینه ثبت نام آزمون

شرایط مهم ثبت نام در آزمون یوس

داوطلبین شرکت در آزمون یوس باید دانش‌­آموز سال آخر یا فارغ­‌التحصیل دبیرستان باشند. افراد تبعه کشور ترکیه قادر به شرکت در آزمون یوس نیستند و متقاضیان حتماً باید اتباع بیگانه باشند.

چه بخش‌های در آزمون یوس وجود دارند؟

  • آزمون یوس دارای دو بخش اصلی است. بخش اول شامل سوالات هوش و ریاضی خواهد بود که روی هم رفته ۸۰ سوال را در بر خواهد گرفت. بخش بعدی آزمون نیز مربوط به مهارت‌های زبانی ترکی استانبولی است.
  • در صورتی که فردی در بدو تولد تبعه کشور ترکیه بوده و سپس با تایید وزارت کشور ترکیه از تابعیت این کشور خارج شود، می‌بایست مدارک مربوطه را از وزارت کشور اخذ و ارائه نماید.
  • اتباع ترکیه یا اتباع ترک قبرس شمالی که دوره دبیرستان خود را کاملاً در دبیرستان‌های خارج از این کشورها به پایان رسانده باشند، می‌توانند از این قانون استفاده نمایند.
  • توجه داشته باشید که هیچ گونه شرط سنی برای افرادی که شرایط بالا را دارا می باشند وجود ندارد.

جمع بندی مطلب مربوط به ثبت نام آزمون YÖS یوس

در اینجا به ذکر نکات مهم درباره ثبت نام آزمون YÖS یوس پرداختیم. گروه مشاورین ویزا و اقامت ترکیه Turkish visa group ارایه دهنده خدمات اقامت در ترکیه، تحصیل در ترکیه و خرید خانه در ترکیه می‌باشد که سعی دارد مهم‌ترین اطلاعات اقامتی با ویزای‌های مختلف را در ترکیه برای متقاضیان ارایه نماید. جهت ثبت نام در این آزمون کشور ترکیه می‌توانید به صفحه مشاوره آنلاین یا تماس با ما مراجعه نموده و یا با شماره‌های تماس و آدرس ایمیل ما در ارتباط باشید.

ثبت ديدگاه