ثبت نام در آزمون TUS توس

در مقاله قبلی با عنوان معرفی آزمون TUS توس شما را به صورت خلاصه با این آزمون آشنا کردیم. آزمون TUS توس برای دانشجویان رشته‌های دندانپزشکی، پزشکی، دامپزشکی و شیمی (به استثنای زیست شناسی) است. زمان ثبت نام این آزمون همه ساله در ماه­‌های آوریل (فروردین) و سپتامبر (شهریور) می‌­باشد. برای شرکت در این آزمون محدودیت سنی خاصی برای متقاضیان وجود ندارد. برای تعیین دقیق زمان ثبت نام در این آزمون می‌توانید به وب سایت osym.gov.tr مراجعه نمایید. در ادامه با فرایند و نکات لازم برای ثبت نام این آزمون آشنا خواهید شد. با موسسه ترکیش ویزا گروپ همراه باشید.

فرآیند ثبت نام در آزمون TUS توس

جهت ثبت نام در آزمون باید اطلاعات خود را در بخش TUS BAŞVURU (در سایت osym.gov.tr) وارد نمایید تا پروفایل شما ساخته شود. بعد از این مرحله باید مشخصات شخص و رزومه علمی خود را وارد نمایید و در نهایت کار ثبت نام با واریز هزینه به اتمام می­‌رسد. موعد دریافت کارت آزمون تا ۲ هفته قبل از شروع آزمون می­‌باشد.

هزینه‌های شرکت در آزمون TUS توس

هزینه شرکت در آزمون در شرایط مختلف متغیر است. به طور کلی برای شرکت در این آزمون باید ۳۵۰ لیر بپردازید و در صورتی که بعد از موعد تعیین شده با تاخیر ثبت نام نمایید مبلغ آن تا ۵۳۰ لیر نیز افزایش می­‌یابد.

عدم نیاز به مصاحبه در آزمون TUS

این آزمون برای متقاضیان مصاحبه ندارد. اگر شما می‌­خواهید در این آزمون شرکت کرده و با کسب نمره حدنصاب در دانشگاه های ترکیه اقدام به تحصیل نمایید نیازی برای حضور در مصاحبه نخواهد بود و فق نمره کتبی مدنظر است.

میزان سختی و دشواری آزمون TUS

تقریباً می‌­توان گفت آزمون توس در مقایسه با سایر آزمون­‌های ورودی دانشگاه­‌های ترکیه سخت و دشوار است. طبیعتاً دانشگاه­‌ها در حال جذب نیرو یا محصل در رشته­‌های پزشکی هستند و با توجه به حساسیت و اهمیت این رشته در هر جامعه‌ای، آزمون می­‌بایست قدرت تمییز و دشواری بالایی را داشته باشد تا آماده‌­ترین و باکیفیت‌­ترین متقاضیان را روانه دانشگاه سازد. همچنین باید ذکر کنیم این آزمون به صورت مداد کاغذی برگزار می‌­شود.

جمع بندی مربوط به ثبت نام در آزمون TUS توس

در اینجا به مهم‌ترین نکات مربوط به ثبت نام در آزمون TUS توس پرداختیم. گروه مشاورین ویزا و اقامت ترکیه Turkish visa group ارایه دهنده خدمات اقامت در ترکیه، تحصیل در ترکیه و خرید خانه در ترکیه می‌باشد که سعی دارد مهم‌ترین اطلاعات اقامتی با ویزای‌های مختلف را در ترکیه برای متقاضیان ارایه نماید. جهت ثبت نام در این آزمون می‌توانید به صفحه مشاوره آنلاین یا تماس با ما مراجعه نموده و یا با شماره‌های تماس و آدرس ایمیل ما در ارتباط باشید.

ثبت ديدگاه