آشنایی با خانه های رنگی استانبول

در میان ساختمان‌های تاریخی و آسمان‌خراش‌های جدید و شیک، خانه های رنگی استانبول نمای دیگری به شهر می‌بخشند. برای مسافرانی که در حومه‌ها و محله‌های استانبول گشت‌زنی می‌کنند، این خانه‌های رنگی به اندازه ساختمان‌های مشهور منطقه توریستی سلطان احمد دارای اهمیت هستند.

در حالی‌که در تورهای گردشگری به سختی اثری از خانه های رنگی استانبول پیدا می‌شود، در بین صفحات اینستاگرامی و فضای مجازی، این خانه‌های رنگی محبوبیت زیادی دارند. این خانه‌ها بناهایی عموماً قدیمی هستند که به سبک‌های معماری متنوع استانبول اضافه شده‌اند و چندین دهه است که در این شهر وجود دارند. بنابراین، اگر در هنگام سفر به بزرگ‌ترین شهر ترکیه وقت کافی دارید، به دنبال این جلوه‌های جذاب باشید که چشم‌انداز شهر را روشن‌تر می‌کنند. با سایت ترکیش ویزا گروپ همراه باشید تا با خانه های رنگی استانبول بیشتر آشنا شوید.

مکان‌های مناسب برای بازدید از خانه های رنگی استانبول

خانه‌های محله بالات

محله بالات استانبول همیشه جزء لاینفک هویت آن بوده است. این محله که در فاصله ۱۵ دقیقه‌ای از محله سلطان احمد در طرف اروپایی استانبول واقع شده است در تمام طول تاریخ محل زندگی جوامع یهودی، یونانی و ارمنی بوده است. به خاطر این تنوع و اهمیت تاریخی آن،  محله بالات مورد توجه یونسکو بوده و چندین خانه قدیمی مستقر در آن در میراث یونسکو ثبت شده و تحت حفاظت قرار دارد.

colorful houses istanbul 1 - آشنایی با خانه های رنگی استانبول

این روزها بیش‌تر گردشگران تور پیاده‌روی در بالات و فنر که در همسایگی آن است را ترکیب می‌کنند. هر دو محله فرهنگ محلی و زندگی روزمره را به دور از مناطق توریسی استانبول به تصویر می‌کشند. بسیاری از راهنماها و بنگاه‌های مسافرتی، تورهای پیاده‌روی را تبلیغ می‌کنند که در کافه‌ها و رستوران‌های محلی، کلیساها، مساجد و سایر بناهای دیدنی هیجان‌انگیز برگزار می‌شود.

نوستالژی در کوزگونجوک رنگارنگ

ترک‌ها عاشق کاوش در محله کوزگونجوک هستند که در منطقه اسکودار در بخش آسیایی استانبول قرار دارد. در اینجا همه چیز چشم‌ها را به خود جلب می‌کند، اما چشمان‌تان باید به عمارت‌های چوبی قدیمی مجدداً رنگ‌آمیزی شده دوره عثمانی نیز باشد، زیرا نه تنها تصویری از رنگ‌های پر جنب و جوش بلکه معماری شگفت‌انگیز از دوره‌های گذشته را نیز به نمایش می‌گذارند.

colorful houses istanbul 2 - آشنایی با خانه های رنگی استانبول

شما همچنین می‌توانید این عمارت‌ها و سایر ساختمان‌های رنگارنگ را در همه جا مشاهده کنید، اما مشهورترین آن‌ها در خیابان پریهان آبلا قرار دارند. ارزش آن را دارد که یک روز کامل را برای کاوش در کوزگونجوک و سایر مکان‌های برجسته از قبیل کلیساهای قدیمی، گالرهای هنری مساجد و مغازه‌های بوتیک کوچک اختصاص دهید زیرا به عنوان یکی دیگر از رازهای فاش‌ نشده استانبول، این محله فرهنگ محلی را به تصویر می‌کشد.

تور کشتی کروز بسفر

یک بلیط مسافرت با کشتی برای بسفر خریداری کنید و یک صندلی ممتاز را انتخاب و به تماشای حرکت آرام آن از میان خانه‌های رنگارنگ استانبول بنشینید. برخی از خانه‌های تنگه بسفر که با عنوان عمارت‌های بسفر یا یالی نیز شناخته می‌شوند میلیون‌ها دلار ارزش دارند و به عنوان گران‌ترین املاک و مستغلات در ترکیه، توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند. برخی خانه‌ها مانند «یالیسی حکیم‌ باشی» با رنگ قرمز و پرجنب و جوش برجسته قد علم کرده‌اند، در حالی‌که برخی دیگر مانند عمارت‌های چوبی آرناووت‌کوی با رنگ‌های ملایم و آبی، روح را جلا می‌دهند.

colorful houses istanbul 3 - آشنایی با خانه های رنگی استانبول

سایر مکان‌ها برای تماشای خانه های رنگی استانبول

اگر خانه‌های موجود در محلاتی که در بالا معرفی شد نیاز شما به جستجوی رنگ در بزرگ‌ترین شهر ترکیه را برآورده نمی‌کند، مکان‌های دیگری هستند که ارزش کاوش کردن را دارد از جمله سه هتل در خیابان یر‌باتان منطقه سلطان احمد که دارای نماهای بیرونی صورتی، آبی و زرد‌ رنگ هستند.

در حالی‌که برخی افراد از نقاشی‌های دیواری یا گرافیتی متنفر هستند، طرفداران این هنر، آن را الهام بخش می‌دانند و استانبول به عنوان یکی از مشهورترین مکان‌های جهان برای استعدادهای هنری، دارای تعداد قابل ملاحظه‌ای از نقاشی‌های شهری است. گذشته از این، در ماه آوریل حتماً از استانبول بازدید کنید، یعنی زمانی‌که جشنواره لاله‌ها، پارک‌ها و باغ‌های سراسر شهر را با جلوه‌های زیبا روشن می‌کند.

در این مقاله شما را با خانه های رنگی استانبول آشنا کردیم. اگر به فراتر از خانه‌های رنگارنگ استانبول و سبک‌های معماری آن نگاهی بیندازید داستانی را در جلوی چشمان خود خواهید دید. اگر به استانبول سفر کردید به غیر از آثار و مکان‌های مشهور این شهر، خانه‌ها و محلات قدیمی آن را فراموش نکنید. موسسه Turkish Visa Group آمادگی دارد در زمینه اخذ اقامت و شهروندی ترکیه و خرید خانه در ترکیه خدمات مشاوره رایگان به شما ارائه دهد. برای این منظور کافی است با همکاران ما تماس بگیرید.

ثبت ديدگاه