جذابیت‌های خرید خانه در ترابوزان

در حوزه خرید و فروش خانه در ترکیه، املاک ترابزون به ستاره در حال اوج تبدیل‌ شده است. زمانی بود که این منطقه به‌عنوان یک هدف و مقصد گردشگری نادیده گرفته می‌شد و بازار خرید و فروش ملک در آن راکد بود. اما اخیراً توجهات نسبت به این منطقه و بازار خرید خانه در ترابوزان آن‌چنان افزایش‌ یافته است که به یکی از مناطق مطلوب و دلخواه خریداران ملک و سرمایه‌گذاران در ترکیه تبدیل‌شده است، به‌خصوص برای خریداران خاورمیانه‌ای.

این شهر با قرار گرفتن در شمال شرق ترکیه مدت‌ها بود که تعداد اندکی از توریست‌ها را که مایل به دیدن دریاچه اوزون گُل Uzungol و تجربه آب‌های معدنی چشمه‌های فلات آیدر Ayder plateau، به خود جذب می‌کرد. بااین‌حال علاقه فزاینده به خرید و صاحب‌ ملک شدن در ترابزون، بازار توریست و گردشگری ترابزون را هم رونق بخشیده است. این روزها آن تعداد اندک توریست‌هایی که به‌منظور گردشگری به ترابزون سفر می‌کردند تبدیل به هزاران نفر شده‌اند. اما دلایل اینکه ترابزون این‌چنین در بازار املاک و گردشگری خیز برداشته و تبدیل به ترند برای اقامت شده است، در چیست؟ با سایت ترکیش ویزا گروپ همراه باشید تا با جذابیت‌های خرید خانه در ترابوزان آشنا شوید.

Trabzon 3 - جذابیت‌های خرید خانه در ترابوزان

مزایای خرید خانه در ترابوزان

قیمت‌های قابل پرداخت و نه چندان گران

ترابوزان ازجمله مناطقی است که کمترین قیمت‌ها را برای هر مترمربع زمین و خانه در بازار املاک ترکیه به خریداران ارائه می‌دهد. دلیل این امر این است که کل منطقه در حال مدرنیزه کردن بازار فروش خانه و ساخت‌وساز آن هستند. بنابراین تعداد زیادی پروژه انبوه در این منطقه در حال اجرا است. همچنین به دلیل استقبال کم در گذشته از بازار ملک در ترابوزان، مقدار وسیعی از زمین‌ها و املاک برای ساخت‌وساز جدید در دسترس است و این به‌نوبه خود باعث پایین ماندن قیمت می‌شود.

همچنین پایین بودن تقاضا و به تبع آن قیمت خانه در ترابوزان نشان دهنده این است که املاک این منطقه پایین‌تر از قیمت واقعی خود هستند و ممکن است به زودی با افزایش قیمت مواجه شوند. بنابراین سرمایه‌گذاری در این منطقه ممکن است سبب سودآوری زیادی نسبت به سایر مناطق ترکیه شود. اگر تمرکزتان بر روی افزایش سرمایه موجودتان با خرید املاک است، ترابزون یک مکان عالی برای این هدف‌تان پیش روی شما می‌گذارد.

شهروندی با طرح سرمایه‌گذاری

از زمانی که دولت ترکیه میزان اعتبار و سرمایه لازم برای اخذ شهروندی را از یک میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش داده است، بازار خریدوفروش و ساخت‌وساز املاک در ترکیه افزایش قابل‌توجهی تجربه کرده است. سیستم اعطای حق شهروندی که طی آن به فرد سرمایه‌گذار همان حقوقی را که شهروندان ترک ‌دارند، اعطاء می‌کند، برای سرمایه‌گذاران خاورمیانه‌ای خوش‌آیند و جذاب بوده است. در مقایسه و درجه‌بندی با سایر پاسپورت‌های جهان از طریق سرمایه‌گذاری در املاک، سیستم ترکیه از نظر مدت‌زمان پذیرفته شدن شهروندی، آسان‌تر و سریع‌تر هست.

این برنامه با نام ویزای طلایی نامیده می‌شود، و استقبال زیادی از آن شده است. هم اکنون در هر سال ده‌ها هزار نفر با استفاده از این برنامه دولت ترکیه شهروندی این کشور را به دست می‌آورند. خریداران املاک باید سرمایه خود را به مدت سه سال در ترکیه نگهدارند تا واجد شرایط دریافت شهروندی ترکیه شوند. بنابراین با خرید خانه در ترابوزان در صورتی که مبلغ آن بالاتر از ۲۵۰ هزار دلار باشد می‌توانید شهروندی این کشور را به دست آورید.

Trabzon 2 - جذابیت‌های خرید خانه در ترابوزان

نرخ مبادله سودآور

یکی دیگر از جاذبه‌های خرید خانه در ترابوزان برای بسیاری از خریداران املاک با ملیت‌های مختلف سودآور بودن نرخ مبادله هست. درحالی‌که در چند سال گذشته به خاطر مشکلات، اقتصاد ترکیه سیر نزولی تجربه کرده بود، افزایش ارزش دلار در برابر لیر برای سرمایه‌گذاران سودآوری زیادی داشته است. صاحب‌نظران و مشاوران اقتصادی نیز می‌گویند نرخ تبادل ارزی فعلی برای مدتی در این سطح باقی می‌ماند.

قدرت فروش

از هر شخص زیرک و آگاه به مسائل خریدوفروش املاک بخواهید که شما را در خرید خوب راهنمایی کند، قطعاً به شما پیشنهاد خواهند داد که در بازار املاک غیر راکد و با نقدینگی بالا سرمایه‌گذاری کنید. برای هر سرمایه‌گذاری ممکن است زمانی فرا برسد که نیاز داشته باشد املاک و دارایی‌های غیرمنقول خود را به پول نقد تبدیل کند. ترابوزان به‌عنوان یکی از بازارهای محبوب خریدوفروش املاک ترکیه برای خریداران خارجی می باش که باعث شده است این بازار نقدینگی بالایی داشته باشد.

تشابهات فرهنگی

ترابوزان با دربرداشتن ملیت‌های مختلفی از کشورهای حوزه خلیج افزایش قابل‌توجهی ازنظر محبوبیت داشته است و دلیل این مسئله ساده است. داشتن تفریحگاه‌های ساحلی یک فضای با حال و هوای کشورهای غربی در سواحل ترکیه ایجاد کرده است که خوشایند و جذاب برای اروپایی‌ها است. درحالی‌که ترابزون شکل و شمایل محافظه‌کارانه خود را حفظ کرده است و این موضوع برای سرمایه‌گذاران و خریداران ملک از کشورهای خاورمیانه مطلوب و پذیرفتنی بوده است. رستوران‌ها در شمال و غرب سواحل با انواع اقسام دست‌پخت‌ها و روش‌های آشپزی ارائه خدمات می‌کنند اما خوراکی‌های سنتی در ترابوزان سودآوری و خواهان بسیار زیادی دارد. تفریحات شبانه نیز بیشتر خانواده محور بوده است که این امر نیز به مذاق ملیت‌های حوزه خلیج‌فارس خوش بوده و جذابیت دارد.

Trabzon 4 - جذابیت‌های خرید خانه در ترابوزان

چشم‌اندازهای زیبا و خوش‌نما

اگرچه بسیاری از مردم وقتی اسم ترابوزان را می‌شنوند به خود شهر ترابوزان فکر می‌کنند اما ترابوزان در اصل منطقه‌ای است که دربردارنده روستاهای زیبای زیادی است و تا جزیره‌ها و کوه کاچکار کشیده شده‌اند که بسیاری از چشم‌اندازها و مناظر طبیعی ترکیه را در خود جای‌ داده‌اند.

اغلب این منطقه با تپه‌های گرد و کوه‌های سوئیس مقایسه می‌شود. همچنین فرهنگ فلات نشینی بخش جدایی‌ناپذیر زندگی است و در طول تابستان، مردم محلی و صاحبان خانه‌های تعطیلاتی و ویلایی به مکان‌هایی مثل اوزون گُل برمی‌گردند. این دریاچه با تپه‌های سرسبز احاطه‌شده است و نقش به سزایی در جذب توریست و رونق گردشگری در این منطقه داشته است و یک آخر هفته به‌تمام‌معنا برای ساکنان به ارمغان می‌آورد. سایر سرزمین‌های سرسبز و مرتفع و فلات‌های این منطقه در حال افزایش محبوبیت و جذب خریداران ملک بوده است به‌طوری‌که ترند و گرایش به خرید خانه در ترابوزان در این قسمت رو به فزونی بوده است.

مقایسه ویلاها و آپارتمان‌ها برای خرید خانه در ترابوزان

دو روش برای بررسی وضعیت‌ ترند و گرایش خریداران ملک در ترابوزان وجود دارد. اولی، ویلاهای شخصی دور از ساختمان‌های جمعی مراکز شهری است که به لطف زمین‌های مرتفع و داشتن چشم‌انداز روبه‌دریا در این مناطق رو به گسترش بوده است که اغلب مناظر و باغ‌هایی خصوصی و استخرهای شخصی و یا اشتراکی هم در اطراف ویلاها دیده می‌شود. طراحی معماری این ویلاها به‌گونه‌ای بوده است که ساکنین به‌تمامی چشم‌انداز منطقه اشراف داشته باشند برای همین بیشتر به شکل تمام پنجره (پنجره از کف تا سقف) و با بهارخواب و بالکن ساخته می‌شوند.

آشپزخانه‌ها جدا و سالن غذاخوری دل‌باز و بزرگ طراحی می‌شود. معمولاً ویلاها در بالاترین درجه از نظر قیمت در بازار خریدوفروش قرار داشته و در پایین دامنه قیمت نیز آپارتمان‌های مجتمعی قرار دارد. بسته به تعداد اتاق‌خواب‌ها از یک تا پنج خوابه، هر دارنده سوئیت برای هزینه‌های نگهداری و مصارف مربوط به اماکن مشاع ازجمله استخرها، سالن بدن‌سازی و سونا و جکوزی، استخرهای شنا و حمام ترکی پول می‌پردازد. این‌گونه آپارتمان‌ها و مجتمع‌ها برای خانواده‌های پرجمعیت و با بچه‌های کوچک جذاب بوده و موردپسند واقع می‌شود.

Trabzon 1 - جذابیت‌های خرید خانه در ترابوزان

خوب است در مورد ترابزون بدانید

رسیدن به ترابوزان یا ترابزون با توجه به دارا بودن فرودگاهی با پروازهای داخلی و بین‌المللی که به استانبول نیز متصل است، راحت و آسان است. برخی نیز از طریق راه شمال شرقی که به مرزهای گرجستان متصل است، وارد این شهر می‌شوند. سایت‌های توریستی عمده و اصلی عبارتند از خانه آتاتورک و ایاصوفیه (که نباید با بنایی با همین نام در استانبول اشتباه گرفته شود). علاوه بر آن‌ها دریاچه اوزون گُل و خانقاه و صومعه مربوط به قرن ۴ در پارک ملی ماچکا بیشترین توجهات توریست‌ها را به خود جلب می‌کند.

موسسه Turkish Visa Group که در زمینه خرید خانه در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه فعالیت دارد آمادگی دارد مشاوره رایگان در زمینه خرید ملک در ترابوزان و سایر مناطق ترکیه به شما ارائه دهد. برای این کار کافی است از طریق روش‌های ارتباطی ذکر شده در سایت با ما در تماس باشید.

ثبت ديدگاه