راهنمای خرید خانه در کوچوک چکمجه استانبول

در این مقاله به بررسی وضعیت بازار املاک و همچنین راهنمای خرید خانه در کوچوک چکمجه استانبول خواهیم پرداخت. منطقه کوچوک چکمجه Kucukcekmece استانبول، ستاره‌ای در صنعت املاک و مستغلات این شهر است. اگرچه قبلاً به ندرت راجع به این منطقه صحبت می‌شد اما اخیراً توجه سرمایه‌گذاران بین‌المللی به آن جلب شده است و به‌عنوان مکانی ایده‌آل برای خرید ملک در ترکیه توسط ملیت‌های مختلف در سراسر جهان تلقی می‌شود. مناطق دیگر اطراف کوچوک چکمجه در سمت اروپایی نیز توجهات زیادی را در صحنه املاک و مستغلات به خود جلب کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به آوجیلار، باشاک‌شهیر و اسنلر اشاره کرد.

گرچه در دوران امپراتوری بیزانس و عثمانی یک شهرک کوچک در این منطقه وجود داشت، اما کوچوک چکمجه همیشه یک منطقه مسکونی نبوده است. تا ۷۰ سال پیش، افراد محلی از مناطق دیگر استانبول، فقط برای گشت و گذار و آخر هفته‌های تابستان از اینجا دیدن می‌کردند. با این حال، توسعه‌دهندگان شهری خیلی زود فهمیدند که مناظر و چشم‌اندازهای مسطح و هموار، برای پروژه‌های ساختمانی ایده‌آل هستند و ساختمان‌ها رفته رفته زیاد شدند. در حال حاضر، کوچوک چکمجه یک منطقه مسکونی شیک است که در بین ترک‌ها و خارجی‌ها به یک اندازه طرفدار دارد.

به دلیل فاصله ۱۷ کیلومتری کوچوک چکمجه با مرکز شهر، مسافرانی که همه روزه برای رسیدن به محل کارشان در رفت و آمدند، از بزرگراه‌های مجاور بهره می‌برند. همچنین، فاصله آنجا با فرودگاه جدید استانبول، تنها یک ساعت است و با اتمام ساخت فرودگاه در سال ۲۰۲۳، امکان سفرهای هوایی به بیش از ۳۰۰ مقصد در سرتاسر جهان در طول سال فراهم خواهد شد. وقتی در مورد کوچوک‌چکمجه حرف می‌زنیم، تنها شبکه‌های مفید حمل و نقل آن مطرح نیستند. هر کسی که به دنبال خرید ملک در استانبول است، به محض دیدن کوچوک‌چکمجه به راحتی متوجه می‌شود که چرا خریداران ترک و خارجی املاک آنجا را خیلی سریع می‌خرند.

Kucukcekmece 1 - راهنمای خرید خانه در کوچوک چکمجه استانبول

دلایل خرید خانه در کوچوک چکمجه استانبول

دریاچه کوچوک چکمجه

با وسعت ۱۴ کیلومتر مربع، این دریاچه هزاران سال پیش با بالا رفتن سطح دریا تشکیل شده است و برخی افراد محلی این دریاچه را تالاب می‌نامند چون فقط یک دیوار شنی آن را از دریا جدا می‌کند. متأسفانه، طی دهه‌های اخیر، کسب و کارهای محلی باعث غفلت از آن شده و سطح بالایی از آلودگی، آن را به مکانی غیربهداشتی تبدیل کرده است.

البته تمام این‌ها در سال ۲۰۰۰، درست زمانی که شورای محلی به خواسته‌های ساکنین در مورد توجه بیش‌تر به آن و نیز لزوم حفظ این مکان دیدنی رسیدگی نمود، دست‌خوش تغییر شد. اکنون گونه‌های مختلف پرندگان به این مکان بازگشته‌اند و آینده‌ای درخشان را پیش روی دارد. امروزه، ۷ کیلومتر از ساحل دریاچه با امکانات اجتماعی و رفاهی متنوع از مسیر پیاده‌روی و دویدن گرفته تا فضای تفریحی دسته جمعی و کافه‌های مختلف، پذیرای ساکنین است.

جولای هر سال، به منظور گرامیداشت این جاذبه دیدنی برجسته، در محله کوچوک‌چکمجه جشنی برگزار و فرهنگ و میراث محلی به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین، ساکنین از پارک‌های کوچک با آبگیرها، پل‌های چوبی، فضای تفریح دسته‌جمعی، زمین بسکتبال، کافه‌ها و مسیرهای پیاده‌روی، بهره‌مند می‌شوند. در واقع، اگر فضای سبز همان چیزی است که به دنبال آن هستید، کوچوک‌چکمجه تا دلتان بخواهد فضای سبز دارد.

غار یاریم‌بورغاز

در شمال غربی دریاچه کوچوک‌چکمجه، یک جاذبه دیدنی دیگر وجود دارد. بخش اعظم شهرت تاریخی کوچوک‌چکمجه، نشأت‌گرفته از کشفیات باستانی است که بر اساس آن، یکی از نخستین اثرات اسکان انسان در استانبول، در همین منطقه است. طی دهه‌های متمادی، باستان‌شناسانی که بر روی غار یاریم‌بورغاز مشغول کاوش بوده‌اند، کشف کرده‌اند که انسان‌ها در این ناحیه به زندگی، ماهیگیری و شکار مشغول بوده‌اند. علی‌رغم اهمیت تاریخی که این منطقه دارد، تنها عده معدودی از گردشگران که از قبل از وجود این مکان مطلع هستند، جذب آن شده یا برای بازدید به آنجا سفر می‌کنند.

کوچوک‌چکمجه و مسیر کانال استانبول

طی ده سال گذشته، کار مدرنیزه‌ و به روز کردن، موجب دگرگونی حمل و نقل، شهرسازی، امکانات خرید، تحصیل و بهداشت شده است. اما وقتی دولت ترکیه از آغاز طرح مسیر کانال ترکیه در کوچوک‌چکمجه خبر داد، تب علاقه به املاک و مستغلات در این محله فزونی یافت و متقاضیان خرید خانه در کوچوک چکمجه استانبول به این منطقه هجوم آورند. در حال حاضر، بیش‌تر ترافیک دریایی از طریقه تنگه بسفر، از دریای مرمره به سمت دریای سیاه انجام می‌شود. با این حال، با افزایش میزان ترافیک طی دهه‌های اخیر، میزان آلودگی افزایش یافته و تانکرها گهگاه کنترل خود را از دست داده و به ساختمان‌های تاریخی خط ساحلی برخورد می‌کنند.

Kucukcekmece 5 - راهنمای خرید خانه در کوچوک چکمجه استانبول

در واقع، طرح دولت ترکیه این است که با ساختن یک مسیر کانال جدید، ترافیک را به سمت دیگری هدایت کرده و از این بخش اروپایی استانبول یک جزیره بسازد. کانال ۴۵ کیلومتری (۲۸ مایل) از کوچوک‌چکمجه شروع شده و به سمت شمال می‌رود و از گذرگاه آبی سازلی‌دره و دوروسو عبور خواهد کرد و تاریخ اتمام آن سال ۲۰۲۳ خواهد بود. این پروژه، سرمایه‌گذاران بسیاری از حوزه املاک و مستغلات را که در پی افزایش سود حاصله در درازمدت هستند، به خود جلب کرده است.

معماری مدرن و چهره جدید کوچوک‌چکمجه

یکی دیگر از مزایای خرید خانه در کوچوک چکمجه استانبول مدرن بودن آن است. از سال ۲۰۰۰، پروژه‌های محلی با استفاده از معماری مدرن، از کوچوک‌چکمجه که یک شهر در حال مرگ بود، مکانی مطلوب برای زندگی ساخته است. انجمن ساخت و ساز محلی، دستور استفاده از پنجره‌های بزرگ برای به حداکثر رساندن نور طبیعی در روز در ساختمان‌ها را داده است و به دلیل انرژی سازگار با محیط زیست و جمع‌آوری پسماندها و مدیریت مناسب دی‌اکسید کربن، این منطقه گواهی‌نامه سبز دریافت کرده است.

آرنامگا ساختمان برجسته دیگری است که از سال ۲۰۱۳ افتتاح شده و میزبان کنسرت‌ها، فعالیت‌های فرهنگی، هنری و صنایع دستی می‌باشد. سیستم پیشرفته صوتی و روشنایی تعبیه‌شده در آنجا، امکان اجرای حرفه‌ای تئاتر را فراهم ساخته است. این ساختمان با ظرفیت میزبانی از ۳۵۰۰۰ نفر، یکی از بزرگ‌ترین استادیوم‌های استانبول است. جنت، سفاکوی و هالکالی از دیگر مراکز هنری و فرهنگی است که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. این روزها منطقه کوچوک‌چکمجه ترکیبی دلنواز از دوران قدیم و جدید با دلایل زیادی برای امیدوار بودن به آینده است که البته هنوز هم ریشه‌های نوستالژیک شهر را حفظ کرده است.

مراکز خرید و بازارهای محلی

در سراسر کشور ترکیه یکی از آیین‌های پرافتخار و زیبا، خرید میوه‌ها و سبزیجات تازه از بازارهای محلی است و کوچوک‌چکمجه با میزبانی از بازارهای گوناگون در روزهای مختلف هفته، این سنت را حفظ کرده است. در مرکز هالکالی، چهارشنبه، پنجشنبه و شنبه‌بازار دایر است. محله آتاتورک، یکی دیگر از مناطق معروف میزبان یک بازار در روز سه‌شنبه، پنجشنبه و یکشنبه است، در حالی‌که، دوشنبه‌بازارها در اینونو، سوگوتلوچشمه، ایستاسیون و کاناریا دایر است.

با برقراری بازارهای هفتگی توسط افراد محلی، تجارت پر رونقی در کوچوک‌چکمجه راه می‌افتد که البته نباید قدرت مراکز خرید بزرگ را دست کم گرفت. استانبول از این دست مراکز زیاد دارد و در همه آن‌ها مغازه‌های خرید، سالن‌های غذاخوری و اماکن سرگرمی در زیر یک سقف یافت می‌شود. افراد محلی از پارک آرنا و پارک آرمونی بهره می‌برند، اما اگر با اتومبیل‌تان به سمت محله‌های دور دست حاشیه‌ای برانید، بیش از بیست گزینه پیش رو خواهید داشت.

Kucukcekmece 2 - راهنمای خرید خانه در کوچوک چکمجه استانبول

راهنمای خرید خانه در کوچوک چکمجه استانبول

برای خرید خانه در کوچوک چکمجه استانبول شما می‌توانید از میان بیست و یک محله که هر یک شهرت و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند، دست به انتخاب بزنید. محله فاتح، یاریم‌بورغاز، جمهوریت، کاناریا، ایستاسیون و بخش هایی از آتاکنت، محله‌های ایده‌آلی برای خرید خانه کنار دریاچه هستند. بسیاری از تحولات خارج از برنامه و پروژه‌های ساخت و ساز جدید در این منطقه، مایه افتخار بازار املاک و مستغلات استانبول است. یک نمونه عالی، اقامتگاه شیک و ساحلی کنار دریاچه است که فاصله کمی تا خط ساحلی دارد و به دلیل مجاورت با بزرگراه و ایستگاه متروبوس، دسترسی آنجا به مناطق مرکزی استانبول مثل میدان تقسیم و فاتح آسان است. توسعه‌دهندگان همچنین مایل بوده‌اند که منظره طبیعی کوچوک‌چکمجه را حفظ کنند و از این رو باغ‌های خوش‌منظره و استخرهای تزیینی را به آن افزودند.

صاحبان املاک به طور ماهیانه، هزینه‌ای را بابت نگهداری امکانات عمومی پرداخت می‌کنند و در ازای آن از استخرهای بی‌انتهای سرپوشیده، سر باز و پشت بام، سالن‌های بدن‌سازی، زمین‌های تنیس، بسکتبال و والیبال و ورزش‌های آبی کنار دریاچه لذت می‌برند. خانواده‌ها نیز می‌توانند از کافی‌نت‌ها، اماکن تفریح دسته‌جمعی و زمین بازی کودکان بهره‌مند شوند و در مواقعی که وقت کافی دارند، مستخدمین برای ارائه خدمات به کمک‌شان می‌آیند تا زمینه سبک زندگی لوکس را برای آن‌ها فراهم کنند. خانه‌های فروشی شامل آپارتمان‌های یک‌خوابه و سه‌خوابه با بالکن‌های قوسی‌شکل هستند که منظره دریاچه و دریا را به حداکثر می‌رسانند و درب‌های بزرگ پاسیو باعث می‌شود تا نور طبیعی به خانه شما بیاید. این آپارتمان‌های لوکس چندکاره، برای سکونت افراد مجرد، زوج‌ها و خانواده‌ها مناسب است و البته برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال کسب درآمد سالانه از طریق اجاره دادن ملک هستند.

اگر از قبل با این منطقه استانبول آشنایی ندارید و به دنبال خرید خانه در کوچوک چکمجه استانبول هستید، برای تعیین زمان و تاریخ بازدید، با ما تماس بگیرید. طی این قرارها ما محله‌ها، مراکز خرید مشهور، مراکز رفاهی، بانک‌ها و شبکه‌های حمل و نقل را به شما نشان خواهیم داد. برای دریافت یک نمونه‌کار از خانه‌های فروشی در کوچوک‌چکمجه با ما تماس حاصل کنید. همکاران ما در شرکت Turkish visa group ارایه دهنده خدمات اقامت در ترکیه، تحصیل در ترکیه و خرید ملک در ترکیه آمادگی دارند تمامی خدمات مشاوره را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند.

ثبت ديدگاه