راهنمای خرید خانه در استانبول در هفت مرحله

اگر به فکر این هستید که چگونه از استانبول خانه بخرید، روند آن آسان و سریع است. درواقع این‌یکی از ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود خریداران خارجی جذب ترکیه شوند چراکه برخلاف سایر کشورها، در ترکیه خریداران ملک اگر کارهای کاغذی و مالی مرتب باشد، در عرض سه هفته می‌توانند صاحب‌ملک شوند. در اینجا راهنمای خرید خانه در استانبول را برای شما آماده کرده‌ایم.

ازآنجایی‌که استانبول مهم‌ترین و شلوغ‌ترین شهر ترکیه است، ممکن است فکر کنید که بازار خریدوفروش املاک نابسامان و بی‌دروپیکر است. درواقع، چرخه مداوم در حال گردش خریدار و فروشنده در همه ۳۹ منطقه استانبول برقرار است. اما در این مقاله ما می‌خواهیم این روند را به هفت مرحله آسان و قابل‌فهم خرد و تقسیم کنیم تا مثل یک خریدار حرفه‌ای بتوانید اقدام به خرید خانه از ترکیه بکنید.

راهنمای خرید خانه در استانبول در هفت مرحله

گام اول: میزان سرمایه خود را بدانیم

این خیلی کمک‌کننده خواهد بود که اگر شما از همان ابتدا از میزان سرمایه در دسترس خود که قصد صرف کردن برای خرید خانه‌ دارید، مطلع باشید که این شامل هزینه‌های اضافی خرید نیز می‌شود. ازجمله هزینه استخدام وکیل، سردفتر اسناد رسمی، مالیا‌ت‌ها و هزینه مترجم. مالیات مربوط به سند مالکیت ۴ درصد و بقیه هزینه‌ها به ۴٫۵ درصد درصد قیمت خرید ملک می‌رسد. اگر هنوز مصمم به سرمایه‌گذاری هستید، فراموش نکنید که بانک‌های ترکیه بهره زیادی برای رهن و وام می‌گیرند. یک گزینه خیلی مناسب برای خریداران، پیش‌خرید کردن طرح‌های در حال اجرا هست. بسیاری از آن‌ها با شرط ۲۵ الی ۵۰ درصد موجودی اولیه و سپس اقساط ماهانه و از یک تا سه سال قابل خرید هستند.

گام دوم: انواع املاک را بشناسید

این خیلی کمک‌ کننده خواهد بود که هدف و دلیل خود را از خرید ملک بدانید. برای مثال: آیا می‌خواهید خانه‌ای برای تعطیلات داشته باشید که در این صورت بهتر است به دنبال خانه‌ای باشید نزدیک به نوار ساحلی و دریا و یا با منظره رو به باغ و یا مجهز به جکوزی، سونا، استخر و باشگاه ورزشی. انواع املاک عبارت‌اند از: پیش‌خرید، تازه‌ساخت و خرید خانه‌های چند سال ساخت. خانه‌های پیش‌فروش شده معمولاً با تخفیف می‌باشند درحالی‌که انتخاب یک‌خانه چند سال ساخت اغلب باعث می‌شود در هزینه مبلمان صرفه‌جویی شود به خاطر اینکه اکثر خانه‌ها به‌صورت حاضری و به همراه مبلمان اجاره داده می‌شوند.

buy home istanbul2 - راهنمای خرید خانه در استانبول در هفت مرحله

گام سوم: از وضعیت بازار املاک استانبول باخبر شوید

این قسمت، بخش سرگرم‌ کننده و بامزه سر درآوردن از بازار است و بهترین محل برای آن جستجو در بخش خانه‌ها و ویلاهای فروشی استانبول در سایت‌هایی مانند سایت ما است که هر یک از فهرست‌ها دربردارنده اطلاعات دقیق و مهم مانند قیمت، مکان، اطلاعات خانه و طرح و نوع پرداخت قیمت هست. شما همچنین می‌توانید با اعمال فیلتر در برخی سایت‌های بزرگ ترکیه در بخش جستجو، خانه موردنظرتان را بر اساس میزان سرمایه موجودتان جستجو کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید. با جستجو در وب سایت‌های مختلف اطلاعات‌تان درباره قیمت ملک در مناطق مختلف استانبول افزایش می‌یابد.

گام چهارم: ترتیب دادن قرار ملاقات و بازدید از خانه

زمانی که ملک و خانه موردنظر خود را پیدا کردید زمان و تاریخی را برای دیدن از آن ترتیب دهید. برای خریداران خارج از کشور ما توصیه می‌کنیم که در یک هتل قرار ملاقات ترتیب داده و می‌توانیم از فرودگاه شمارا به محل موردنظر برسانیم. در طول زمان ملاقات، ما املاک و هر ساختمان و ملک در همسایگی آن‌ها را به شما نشان می‌دهیم. شما به همه جزئیاتی که می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری برای خرید یک‌خانه کمک کند، دسترسی خواهید داشت، اطلاعاتی از قبیل ایستگاه‌های حمل‌ونقل شهری، فروشگاه‌ها، اماکن مذهبی، مدارس، کافی‌شاپ‌ها و بانک‌ها و غیره.

گام پنجم: قرارداد، سپرده‌گذاری، حسابرسی مالیاتی و حساب بانکی

زمانی که خانه موردنظر برای خرید را پیدا کردید قراردادی بین دو طرق منعقد شده و هر دو شخص در دفتر اسناد رسمی حاضر شده و قبل از اینکه دفتر ثبت، سند را به رسمیت بشناسد مترجم نکات مهمی را بازگو می‌کند. شما همچنین مبلغی را پرداخت می‌کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم تمامی نقل‌ و انتقال پول از طریق حساب بانکی واقع در کشور ترکیه صورت گیرد که ما کمک‌تان می‌کنیم حساب افتتاح کنید. ما همچنین به شما کمک می‌کنیم تا شناسه مالیاتی ضروری برای تکمیل روند خرید، تهیه کنید.

گام ششم: تقاضای صدور سند مالکیت

در این مرحله وکیل شما درگیر مراحل و روند اداری خواهد شد. ما پیش از آن تمامی تلاش و کوشش‌مان را می‌کنیم تا مطمئن شویم که آن‌ها هیچ‌گونه بدهی نداشته و تمامی کارهای کاغذی قانونی بدون مشکل ادامه یابد. بدین ترتیب وکیل شما روند تقاضا برای سند مالکیت را شروع می‌کند. قوانین مالکیت ملک ترکیه می‌گوید که ضروری است از وکیل استفاده کنید ولی ما پیشنهاد می‌کنیم خودتان دخیل در انجام امور مربوط به صدور سند مالکیت باشید. ما همچنین می‌توانیم لیست بلندی از وکلای مسلط به زبان‌های خارجی را در اختیارتان قرار دهیم.

buy home istanbul1 - راهنمای خرید خانه در استانبول در هفت مرحله

گام هفتم: امضاء برای مالکیت و کاربری

به‌محض اینکه با تقاضای صدور سند موافقت گردید، روز بزرگ فرا می‌رسد. قبل از رفتن به اداره صدور سند مالکیت ما به شما کمک می‌کنیم تا مجوز مربوط به تأییدیه قانونی بیمه زلزله را تهیه کنید. در این موقع قبل از اینکه شما امضاء کنید، مترجم کلیه روال اداری را به شما بازگو خواهد کرد. بعد از گرفتن حق مالکیت ما به شما کمک می‌کنیم تا حق اشتراک انشعابات آب و برق و گاز و سایر خدمات شهرداری را کسب کنید یا آن‌ها را به نام خود تغییر دهید همان‌طوری که در خانه‌های از نوع خرید مجدد این امر اتفاق می‌افتد. حالا شما صاحب‌خانه در ترکیه هستید و می‌توانید از سرمایه‌گذاری عاقلانه خود لذت ببرید. اگر ملکی برای اجاره دادن خرید کرده‌اید ما می‌توانیم به شما در جهت بازاریابی و تعمیر آن مشاوره دهیم.

جمع بندی راهنمای خرید خانه در استانبول

ما به ارائه خدمات عالی به مشتریان‌مان افتخار می‌کنیم و سعی می‌کنیم با مشتریان‌مان در ارتباط باشیم تا در آینده در صورت هرگونه نیاز به مشاوره یا اطلاعات درباره هرگونه از جنبه‌های مالکیت ملک در ترکیه در خدمت آن‌ها باشیم. پیشنهاد می‌کنیم اخبار بازار خرید و فروش املاک را با در ارتباط بودن با ما از طریق اینستاگرام، توییتر، یا یوتیوب کسب کنید. ما همچنین می‌توانیم مشاوره و راهنمایی‌های به افرادی که خانه‌هایی با قیمت ۲۵۰ هزار دلار یا بیشتر خریداری نموده‌اند، در خصوص اخذ شهروندی ترکیه با استفاده از برنامه‌های سرمایه‌گذاری، ارائه دهیم.

ثبت ديدگاه