زندگی در ترکیه در دوران شیوع کرونا ویروس

در حالی که بیشتر دولت‌های غربی به خاطر شرایط پیش آمده توسط کرونا ویروس با قفسه‌های خالی در فروشگاه‌های شهرها مواجه شده و به خاطر سوء مدیریت و گسترش بیماری کوید ۱۹ انتقادات شدی دریافت می‌کنند، مهاجران و شهروندان ترکیه خود را به راحتی با تغییرات ناگهانی پیش آمده در چند هفته اخیر به خاطر بیماری کرونا ویروس، تطبیق داده‌اند.

اگرچه ترکیه از جمله کشورهایی بود که بروز  موارد ابتلا به بیماری کوید ۱۹ را دیرتر از بقیه کشورها اعلام کرد، اما اقدامات سریعی برای محدود کردن ارتباطات اجتماعی درمقایسه با دولت‌های دیگر انجام داد اما جریان زندگی روزمره کماکان وجود داشته و ادامه دارد. تولگا ارتوکل یکی از مدیران املاک ترکیه می‌گوید: بی‌میلی و اکراه به روابط اجتماعی در اماکن عمومی و رستوران‌هایی که برای کسب درآمد بسته شده‌اند، کاملاً مشهود است. تولگا می‌گوید:

اولاً باید گفت که مردم ترکیه به تمیزی و رعایت بهداشت فردی در خانه و محیط کار و محیط اجتماعی پایبندند. مردم ترکیه به حجم عظیم مواد ضدعفونی کننده برای از بین بردن ویروس نیازی ندارند و آن‌ها به طور عادی و طبیعی در رعایت بهداشت فردی جدی هستند. شهرداری‌ها و شورا‌های شهری نیز با جدیدت تمام شروع به ضدعفونی و گند زدایی خیابان‌ها و وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها کرده‌اند.

در ترکیه فروشگاه‌های بزرگ به طور مرتب در حال ضدعفونی کردن سبدهای خرید داخل فروشگاه هستند و در کلیه فروشگاه‌ها محلول ضدعفونی کننده دست در مقابل درب فروشگاه تعبیه شده است. تولگا از تفاوت فاحش بین شرایط فروشگاه‌های ترکیه در مقایسه با کشورهای دیگر و برای مثال انگلیس سخن گفت و با اشاره به انتشار تصاویری در فیسبوک که در آن مردم انگلیس با ترس و هراس برای خرید کاغذ دستمال توالت و ضدعفونی کننده دست به فروشگاه‌ها هجوم می‌برند، گفت که چنین صحنه‌هایی در ترکیه به هیچ و جه مشاهده نمی‌شود.

trvisagroup vorona 1 - زندگی در ترکیه در دوران شیوع کرونا ویروس

مهاجران و ترک‌ها اعتقاد و عمل خود به سیستم بهداشت و رعایت اصول بهداشتی را بالا برده‌اند. در طول دهه گذشته دولت میلیون‌ها لیر برای بهبودی و بروزرسانی سیستم بهداشت عمومی سرمایه گذاری کرده و شرکت‌های خصوصی مراقبت‌های بهداشتی را نیز با کاستن از میزان مالیات‌های پرداختی آن‌ها در این راستا تشویق کرده است.

نکته دیگر در مورد مردم ترکیه، چه ترک‌ها و چه مهاجران به ترکیه، روحیه جمع گرایی آن‌هاست. مردم ترکیه همیشه در مواقعی که نیاز  بوده اتحاد و همبستگی از خود نشان داده‌اند. هر زمان مهاجران و توریست‌ها به سواحل ترکیه رسیده‌اند هم آمیزی و پذیرفته شدن آن‌ها توسط مردم، راحت و آسان بوده است. شاید بزرگترین نگرانی مردم ترکیه این باشد که زندگی چه زمانی به روال عادی خود برمی‌گردد. فصل توریسم پذیری از به‌طور رسمی از یک ماه می شروع می‌شود اما مکان‌هایی مثل آنتالیا زیبایی و جاذبه و مزیت خود را با فرارسیدن زمستان از دست می‌دهند.

بسیاری از مهاجران و توریست‌ها که از مناطق ساحلی ترکیه و تفریحگاه‌های موجود در آن از جمله بودروم، فتحیه، مارماریس و آنتالیا و از رستوران‌ها و مراکز تفریحی دیگر به عنوان سرگرمی‌ها و تفریح‌های روزانه دیدن می‌کنند، باید امیدوار باشند که تا زمان برگشتن اوضاع و روال زندگی به حالت عادی، صاحبان تجارت و ارائه دهندگان خدمات تفریحی از نظر اقتصادی دوام بیاورند. تا آن زمان این شرایط فقط مثل یک تحمل کوتاه مدت شرایط بد طوفانی خواهد بود که بعد از آن زندگی اجتماعی و لذت از آن دوباره از سر گرفته می‌شود.

موسسه Turkish Visa Group شامل متخصصین سرمایه گذاری در حوزه خرید خانه و ملک در ترکیه و همچنین انجام امور تحصیلی و اقامتی در ترکیه است و به هزاران خارجی کمک کرده‌ایم تا خانه‌های مورد نظر و مورد علاقه خود در ترکیه را خریداری کنند. شما می‌توانید با خواندن و بازدید از سایر قسمت‌های وب سایت ما در باره کشور ترکیه بیشتر بدانید و یا در صورت تمایل با یکی از متخصصین حوزه سرمایه گذاری ما تماس بگیرید.

ثبت ديدگاه