لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

در این مقاله شما را با  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه آشنا خواهیم کرد. رشته‌های پرستاری‌، پزشکی و دندانپزشکی جزو رشته‌‌های بسیار محبوب در ایران هستند و رقابت بسیار سختی برای تحصیل در این رشته‌‌ها در بین داوطلبان ایرانی در کنکور ورودی دانشگاه‌‌ها وجود دارد. همین رقابت سنگین بین داوطلبان در ایران، باعث شده است که بسیاری از دانش آموزان به فکر تحصیل در این رشته‌ها در دانشگاه‌‌های خارج از کشور اعم از ترکیه بیافتند. شرایط ورورد به دانشگاه و تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای دیگر تاحدودی راحت‌تر می‌باشد اما هم‌زمان کیفیت آموزش نیز در برخی از آن‌ها پایین نیست و حتی مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می‌باشد.

وزارت بهداشت ایران با پایش کیفیت آموزش دانشگاه‌های ترکیه در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی برخی از دانشگاه‌های این کشور را مورد تایید قرار داده است. بدین معنی که فارغ‌التحصیلان در آن دانشگاه‌ها به صورت رسمی می‌توانند با ارایه آخرین مدرک تحصیلی به طبابت یا ادامه تحصیل در ایران بپردازند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. در این مطلب سعی نموده‌ایم بر اساس آخرین لیست ارایه شده، لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه را ارایه دهیم.

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

لیست دانشگاه‌های زیر برای سال تحصیلی ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ ارایه شده و آخرین بروزرسانی می‌باشد که در وب سایت متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور موجود می‌باشد. در بخشنامه وزارت بهداشت از لیست دانشگاه‌های مورد تایید خود آمده است:

با توجه به مصوبه هفتادمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از ابتدای سال ۲۰۱۹ تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌‌های مورد تایید خارج از کشور آغاز نموده‌اند ممنوع شده و در صورت اتمام تحصیل این افراد، مدارک صادره طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی می‌باشد.همچنین، تاکید می‌گردد کالج‌های وابسته به دانشگاه اصلی نام‌برده در لیست زیر و شعب آن‌ها در سایر دانشگاه‌‌ها، مورد تایید نبوده و مدارک صادره از آن‌ها قابل ارزشیابی نمی‌باشد.

در ادامه لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه آمده است که عبارتند از:

۱- دانشگاه استانبول Istanbul University

۲- دانشگاه حاجت تپه Hacettepe university

۳- دانشگاه آنکارا Ankara University

۴- دانشگاه کوچ Koc University

۵- دانشگاه آتاتورک Ataturk university

۶- دانشگاه اژه Ege University

۷- دانشگاه یدی تپه Yeditepe University (فقط رشته دندان‌پزشکی)

جمع بندی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

در اینجا به معرفی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه پرداختیم. گروه مشاورین ویزا و اقامت ترکیه Turkish visa group ارایه دهنده خدمات اقامت در ترکیه، تحصیل در ترکیه و خرید ملک در ترکیه می‌باشد که سعی دارد مهم‌ترین اطلاعات اقامتی و ویزای‌های مختلف را در ترکیه برای متقاضیان ارایه نماید. جهت ثبت نام در این دانشگاه می‌توانید به صفحه مشاوره آنلاین یا تماس با ما مراجعه نموده و یا با شماره‌های تماس و آدرس ایمیل ما در ارتباط باشید.

ثبت ديدگاه