معرفی آزمون ALES آلس

آزمون ALES آلس یکی دیگر از آزمون­‌های ورودی دانشگاه­‌های ترکیه می­‌باشد که مخفف عبارت Akademik personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı می‌باشد. این آزمون در واقع برای متقاضیان تحصیل در دوره فوق لیسانس و دکتری می‌­باشد که برای تمامی رشته‌­ها به جز رشته‌­های پزشکی مورد استفاده قرار می­‌گیرد. در ادامه با این آزمون و شرایط ثبت نامی آن بیشتر آشنا خواهید شد. با سایت ترکیش ویزا گروپ همراه باشید.

قوانین و ضوابط و شرایط آزمون ALES آلس

متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون ALES را دارند می‌توانند با دقت نکات زیر را مطالعه نمایند تا دیدگاهی خوبی نسبت به این آزمون وودی دانشگاه‌های ترکیه بدست آوردند. 

۱- این آزمون در هر سال دو بار در کشور ترکیه برگزار می­‌شود و دانشجویان می­‌بایست بر حسب نیاز زمانی خود، در هریک از این دو دوره شرکت کنند.

۲- این آزمون در دو شکل مدادکاغذی و کامپیوتری برگزار می­‌شود. شکل مداد کاغذی آن در ماه­‌های اردیبهشت و آذر و شکل کامپیوتری آن در ماه­‌های تیر و مهر برگزار می­‌شود.

۳- این آزمون محدودیت سنی ندارد و افراد در هر سنی می‌­توانند در این آزمون شرکت کنند.

۴- آزمون حداکثر ۱۰۰ نمره را شامل می‌­شود که متقاضی حداقل باید نمره ۵۵ را برای پذیرش در دانشگاه‌­های ترکیه کسب نماید.

۵- نتایج آزمون معمولاً ۲ تا ۴ هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می­‌شود. متقاضیان برای مشاهده نتایج آزمون می‌­توانند به سایت دانشگاه انتخابی خود مراجعه کرده و در صفحه مربوط به آزمون ALES نتایج آن را مشاهده نمایند.

۶- این آزمون به مدت ۳ سال مهلت و اعتبار دارد. نکته شایان ذکر این است که احتمالاً این اعتبار تنها در نزد دانشگاهی معتبر باشد که شما برای وارد شدن آن دانشگاه آزمون ALES را داده­‌اید. برای مثال، اگر شما آزمون ALES را داده‌­اید و نمره قبولی کسب کرده­‌اید و به دلایلی نتوانسته‌­اید در دانشگاه انتخاب کرده خود وارد شوید سال آینده اگر بخواهید در دانشگاه دیگری پذیرش شوید احتمالاً آن دانشگاه مجدداً از شما بخواهد آزمون ALES دهید. این بخاطر نمره حد نصاب است. دانشگاه­‌های معروف و رتبه بالای ترکیه نمره ALES بالاتری نسبت به دانشگاه‌­های رده پایین نیاز دارند.

۷- آزمون ALES یک آزمون بسیار استاندارد است که هدف آن تعیین میزان هوش، مهارت ریاضی و هندسه  است و همچنین میزان تسلط شما به زبان ترکی را اندازه‌­گیری می‌­کند.

۸- آزمون ALES مجموعاً ۲۰۰ سوال را شامل می‌­شود. که در دو بخش زبانی و محاسباتی یا کمی ارایه می­‌شود. مدت زمان پاسخگویی به این آزمون حدود ۱۸۰ دقیقه می­‌باشد.

۹- هزینه ثبت نام در آزمون ALES می‌­تواند سال به سال متغیر باشد ولی هر متقاضی برای شرکت در این آزمون می‌­بایست حداقل ۱۲۰ لیر هزینه پرداخت نماید.

منابع آزمون ALES آلس

برای آزمون ALES منبع خاصی وجود ندارد و متقاضیان می­‌توانند با دریافت نمونه سوالات این آزمون سطح مورد نیاز ریاضی و هندسه و زبان و ادبیات ترکی را متوجه شده و در همان سطح به مطالعه و آماده شدن بپردازند. از کتاب­‌های مفید برای آمادگی این آزمون عبارت است از کتاب ۵ آزمون آزمایشی آزمون آلس و کتاب زبان و بیان ترکی که حاوی مطلب و نکات مهم است. همچنین شما می‌توانید کتاب لغات سخت و مشکل آزمون ALES است را تهیه نمایند. هر قسمت این آزمون ۵۰ سوال دارد و در دو دفترچه مجزا به متقاضیان ارایه می­‌شود که هر کدام حاوی ۱۰۰ سوال است ۱۰۰ سوال ریاضی و هوش و ۱۰۰ سوال دیگر در حیطه زبان ترکی و قواعد و لغات است.

جمع بندی مربوط به آزمون ALES آلس

در اینجا به معرفی آزمون ALES آلس پرداختیم. گروه مشاورین ویزا و اقامت ترکیه Turkish visa group ارایه دهنده خدمات اقامت در ترکیه، تحصیل در ترکیه و خرید ملک در ترکیه می‌باشد که سعی دارد مهمترین اطلاعات اقامتی با ویزای‌های مختلف را در ترکیه برای متقاضیان ارایه نماید. جهت ثبت نام در این آزمون می‌توانید به صفحه مشاوره آنلاین یا تماس با ما مراجعه نموده و یا با شماره‌های تماس و آدرس ایمیل ما در ارتباط باشید.

ثبت ديدگاه