آشنایی با چهار منطقه تفریحی، تجاری، گران و ارزان استانبول

استانبول بهشت گردشگران است. این شهر دارای آب و هوایی معتدل، طبیعت بی‌نظر و فرهنگی بسیار عالی است. این کلان‌شهر که یکی از ۵ مقصد توریستی برتر جهان است بیش از ۱۶ میلیون نفر جمعیت دارد و دارای صدها محله کوچک و بزرگ است. در اینجا شما را با چهار منطقه تفریحی، تجاری، گران و ارزان استانبول آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

چهار منطقه تفریحی، تجاری، گران و ارزان استانبول

بهترین منطقه برای توریسم و گردشگری: منطقه فاتح

با بررسی مناطق توریستی می‌توان دریافت که منطقه توریستی فاتح محبوب‌ترین منطقه برای گردشگری هست. این محبوبیت به خاطر وجود سازه‌ها و بناهای تاریخی مانند مسجد آبی، ایاصوفیه و قصر توپ‌کاپی می‌باشد. اگر کسی قصد خرید و اجاره دادن خانه و کسب درآمد دارد بهتر است این منطقه را در نظر بگیرد.

istanbul 4 area 1 - آشنایی با چهار منطقه تفریحی، تجاری، گران و ارزان استانبول

در مسیر حرکت به شاخ طلایی استانبول و در بخش اروپایی این شهر با مناطق تکسیم و بی‌اوغلو روبرو می‌شویم که مردم محلی این منطقه را با این اسم می‌شناسند. در این منطقه توریست‌ها با بهترین زیست شبانه و فروشگاه‌ها و بازارهای خرید مواجه می‌شوند که انتخاب‌های متعددی پیش روی هر فرد می‌گذارد. بسیاری از توریست‌ها ترجیح می‌دهند از رستوران‌هایی استفاده کنند که در آن امکانات لازم تعبیه‌ شده تا هر مشتری غذای دلخواه خودش را تهیه و طبخ کند.

بهترین برای تجارت: لونت levent

درحالی‌که صنعت توریسم نقطه تمرکز و قوت استانبول و علت موفقیت و رونق‌اش است، این شهر همچنین مرکزی برای تجارت، و فعالیت‌های اقتصادی بازرگانی نیز هست. مناطق اختصاصی و منحصربه‌فرد به‌عنوان مراکزی برای سرمایه‌گذارانی هستند که به دنبال املاک تجاری بازرگانی می‌گردند و این مناطق عبارت‌اند از لونت و ماسلاک Maslak و اسن یورت Esenyurt.

istanbul 4 area 2 - آشنایی با چهار منطقه تفریحی، تجاری، گران و ارزان استانبول

دو منطقه اول اغلب باهم برای ربودن عنوان بلندترین آسمان خراش‌ها در رقابت هستند. اگرچه لونت یک مزیت دیگر دارد و آن اینکه بر روی مسیر مترو شهر قرارگرفته است و باعث شده است که رفت‌وآمد کنندگان به‌راحتی به محل کارشان برسند. سایر مناطق باهدف تجارت و بازرگانی عبارت‌اند از شیشلی، کاگیت هانه Gagithane و اسن یورت.

گران‌قیمت‌ترین منطقه: اطراف تنگه بسفر و بشیکتاش

وقتی وارد بازار خریدوفروش املاک ترکیه می‌شویم لازم است این نکته را بدانیم که گران‌قیمت‌ترین و بهترین مناطق در سواحل بسفر قرار دارند که گران‌قیمت‌ترین املاک در کل ترکیه نیز محسوب می‌شوند. بخشی از این منطقه شامل بناهایی با نام یالی می‌باشد که توسط خاندان سلطنتی عثمانی و اعضای طبقه بالا و مرفه آن زمان ساخته‌ شده است.

istanbul 4 area 3 - آشنایی با چهار منطقه تفریحی، تجاری، گران و ارزان استانبول

اکنون قسمت‌هایی از این بناها به‌عنوان هتل و یا موزه مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. بخش‌های دیگر نیز در تملک شخصی و خصوص افراد مختلف بوده و یا مناطق حفاظت‌شده می‌باشند. برای اینکه تصوری از گران‌قیمت بودن این منطقه داشته باشید، برخی‌ها تخمین زده‌اند که ارزش املاک این منطقه به‌طور میانگین ۲۰۰ میلیون دلار برای هر بنا است. در سوی دیگر منطقه بشیکتاش در سواحل اروپایی استانبول قرار دارد که به‌عنوان گران‌قیمت‌ترین مناطق مسکونی ترکیه شناخته می‌شود.

ارزان قیمت ترین منطقه: اسن یورت

ارزان‌ترین منطقه اسن یورت می‌باشد که در اطراف استانبول اروپایی و بین کوچوک چکمجه Kucukcekmece و بویوک چکمجه Buyukcekmece قرار دارد. یکی از دلایل ارزان قیمت‌تر بودن این منطقه در مقایسه با سایر مناطق استانبول قرار گرفتن آن در وسط شهر و به‌ دور از دریا است به‌طوری‌که مناظر آن عمدتاً به ساختمان‌ها و خانه‌ها ختم می‌شود که خریداران حاضر نیستند به خانه‌هایی با چنین مناظری قیمت بیشتری پیشنهاد دهند.

istanbul 4 area 4 - آشنایی با چهار منطقه تفریحی، تجاری، گران و ارزان استانبول

این منطقه با توجه به ساخت‌وسازها و طرح‌های ساختمانی و عمرانی جدیدی که در حال تجربه هست می‌تواند یک پیشنهاد بالقوه خوبی برای خریداران سرمایه‌گذار است.

جمع بندی چهار منطقه تفریحی، تجاری، گران و ارزان استانبول

در این مقاله با چهار منطقه تفریحی، تجاری، گران و ارزان استانبول آشنا شدید. البته باید اشاره گردد که مناطق دیگری در استانبول با مشخصات ذکر شده وجود دارد اما این چهار منطقه دارای شهرت بیشتری هستند. برای مثال ممکن است در برخی از مناطق استانبول خانه‌هایی بسیار ارزان‌تر از اسن یورت پیدا کنید. با این حال این مناطق در سراسر استانبول شناخته شده هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مناطق مختلف شهر استانبول وبسایت موسسه ترکیش ویزا گروپ را دنبال کنید. همچنین برای اخذ راهنمایی و مشاوره رایگان در زمینه خرید خانه در استانبول و اخذ اقامت ترکیه با همکاران ما در ارتباط باشید.

ثبت ديدگاه