با کمتر از یک میلیون لیر چه خانه‌ای می‌توان در ترکیه خرید؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که با کمتر از یک میلیون لیر چه خانه‌ای می‌توان در ترکیه خرید؟ خریداران بین‌المللی املاک با بودجه یک میلیون لیری و کمتر نگاه ویژه‌ای به بازار املاک و مستغلات ترکیه دارند. آمارها نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۷، خارجی‌هایی از ۷۲ ملیت مختلف، ۲۲ هزار خانه در ترکیه خریداری کرده‌اند و این رقم تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۴۵ واحد رسیده است.

نکته جالب‌تر این است که طی ۱۴ سال گذشته، خارجی‌ها ۴۲ میلیارد دلار، املاک و مستغلات در ترکیه خریداری کرده‌اند که میزان فروش و پول باور‌ نکردنی برای اقتصاد یک کشور تلقی می‌شود. برای درک این‌که چرا ترکیه در بین سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات در خارج از این کشور محبوبیت زیادی دارد، باید در مورد تاریخ بازار املاک این کشور بیشتر بدانید. با سایت گروه مهاجرتی ترکیش ویزا همراه باشید تا بدانید که با کم‌تر از یک میلیون لیر چه خانه‌ای می‌توان در ترکیه خرید؟

تاریخچه و وضعیت فعلی بازار املاک ترکیه

تا قبل از سال ۲۰۰۰، بازار املاک و مستغلات ترکیه دچار آشفتگی بزرگی بود. خانه‌ای برای رهن و گرو وام‌های مسکن وجود نداشت، از این رو نسل‌های مختلف یک خانواده در خانه مشترکی زندگی می‌کردند. از سوی دیگر قوانین کشور ترکیه اتباع خارجی را از خرید ملک و خانه منع کرده بود و این دو عامل تقاضا برای مسکن را عملاً به صفر رسانده بود. استانداردهای ساختمان نیز بدون هیچ‌گونه قوانین دولتی مشخص و یا بررسی‌های منظم در مورد ساخت و سازهای جدید، تصادفی و خارج از اصول بودند. در برخی مناطق، افراد محلی حتی خودشان خانه‌های‌شان را به صورت کاملاً ناایمن و بدون نظارت می‌ساختند.

همه موارد گفته شده با شروع قرن بیست و یکم دستخوش دگرگونی شد، یعنی زمانی که دولت جدید ترکیه پتانسیل بالای احیای این بازار را متوجه شد و به همین دلیل وام‌هایی را با شرایط بسیار عالی ارائه داد و به خارجی‌ها اجازه داد که دارای سند مالکیت برای خانه‌های خریداری‌ شده شوند. برای اطمینان از برابری عرضه و تقاضا، مقررات دولتی شدیدی وضع شد و با ساخت و سازهای جدید و خارج از برنامه برخورد شد تا بازاری مدرن و رو به رشد شکل گیرد.

با این حال، بازارها برای رونق گرفتن به زمان نیاز دارند و قیمت ملک در ترکیه هنوز هم مناسب است، به ویژه برای شهروندان خارجی که می‌توانند خانه‌های‌شان را به دلیل پایین بودن ارزش لیر با قیمت بسیار مناسب خریداری کنند. حجم عظیمی از عرضه، به ویژه در جاهایی مانند استانبول، موجب کاهش قیمت‌ها شده است، اما در حال حاضر، امتیاز دیگری نیز وجود دارد، زیرا ارزش پایین لیر ترکیه باعث می‌شود که خارجی‌ها دست بالا را داشته باشند. سرمایه‌گذارانی که به دنبال بازده سرمایه‌گذاری در بلندمدت هستید، با انتخاب بازار املاک و مستغلات ترکیه به رویای خود خواهند رسید.

با کمتر از یک میلیون لیر چه خانه‌ای می‌توان در ترکیه خرید؟

اما دوباره به سوال اصلی خود در این مقاله برمی‌گردیم، اینکه با کمتر از یک میلیون لیر چه خانه‌ای می‌توان در ترکیه خرید؟ اکثر خارجی‌هایی که به دنبال ملک زیر یک میلیون لیر هستند، عازم استانبول یا سواحل اژه و مدیترانه می‌شوند. کالکان که در سواحل مدیترانه قرار دارد، به دلیل ویلاهای لوکس، از شهرت جدی برخوردار است. فقدان زمین برای ساخت و ساز نیز قیمت‌ها را بالا برده و خیلی سخت است که بتوانید با هزینه کمتر از دو میلیون لیر چیزی پیدا کنید.

همچنین در سواحل اژه، منطقه بدروم همیشه مکانی لوکس و جایی برای خوش‌گذارنی بوده است. در دهکده‌های کوچک و شهرک‌های خارج از مرکز شهر، آپارتمان‌های زیر یک میلیون لیر برای فروش موجود هستند، اما معمولاً کهنه‌ساخت با اتاق‌ها و حمام‌های کوچک‌اند و بیش‌تر آن‌ها به بودجه نوسازی در حدود ۱۰۰ هزار لیر نیاز دارند. در عوض، بخش‌های دیگر ترکیه ارزش جستجو برای یافتن ساختمان‌های جدید را دارند که در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

بلک: مکانی برای یک سبک زندگی مدیترانه‌ای

این شهر کوچک که در نزدیکی آنتالیا قرار دارد، شهرتی بین‌المللی در زمینه گلف دارد، و در عین حال، چیزی بیش از گلف برای عرضه دارد. دوست‌داران دریا به سواحل طولانی با شن‌های طلایی و البته دریای زیبای مدیترانه، دسترسی آسانی دارند. همچنین بلک به شهر آنتالیا بسیار نزدیک است که دومین مقصد گردشگری در ترکیه است.

این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری فراوان، اماکن تاریخی و یکی از بهترین صحنه‌های خرید و زندگی شبانه در کشور ترکیه است. اگر اهل ساحل‌گردی یا جاذبه‌های اطراف آن نیستید، بلک هتل‌هایی با امکاناتی مانند چشمه‌های آب معدنی، خدمات رفاهی در سطح جهانی را به شما ارائه می‌کند.

under 1 tl 2 - با کمتر از یک میلیون لیر چه خانه‌ای می‌توان در ترکیه خرید؟

اگر به دنبال تمرین گلف یا حتی بازی گلف به عنوان سرگرمی هستید، می‌توانید از بلک که میزبان ۱۶ دوره قهرمانی گلف جهان که بعضی از آن‌ها توسط معروف‌ترین بازیکنان جهان از جمله تایگر وودز برگزار شده است، بهره‌مند شوید. با قیمت‌هایی که از حدود ۵۰۰ هزار لیر برای یک آپارتمان شروع می‌شود، بلک انتخابی ایده‌آل برای کسانی است که اولین بار در ترکیه خانه می‌خرند، چه برای سکونت دائمی در آن، چه به منظور استفاده از آن در ایام تعطیلات و چه به منظور اجاره دادن برای جبران هزینه‌های جاری.

فتحیه: زندگی در یکی از زیباترین شهرهای ترکیه

این منطقه که شهرهای کوچک‌تر کالیس بیچ، اواجیک، هیسارنو، اولودنیز و مرکز شهر را در بر می‌گیرد، یکی دیگر از مناطق با جریان مداوم خریداران خارجی است. بخشی از اعتبار آن را می‌توان به شهرت آن به‌عنوان کانون گردشگری نسبت داد، اما به لحاظ مالی نیز فتحیه ارزش زیادی دارد، زیرا دارای زمین‌های زیادی برای ساخت و ساز نیز است. با توجه به وضعیت حفاظت‌شده اولودنیز، خرید ملک در آنجا سخت است، بنابراین، خریداران به جای آن از خط ساحلی به استراحتگاه‌های کوچک‌تر هیسارنو و اواجیک می‌روند.

under 1 tl 1 - با کمتر از یک میلیون لیر چه خانه‌ای می‌توان در ترکیه خرید؟

همچنین، کسانی که می‌خواهند یک سبک زندگی ساحلی داشته باشند، کالیس بیچ را که اخیراً کارهای مهمی بر روی اماکن تفریحی آن شده و البته همزمان ظاهر زیبایی‌شناختی آن نیز بهبود یافته است، انتخاب می‌کنند. قیمت‌ها در این منطقه از تقریباً ۵۰۰ هزار لیر برای یک آپارتمان شروع می‌شود و با نزدیک شدن به مرکز شهر و خط ساحلی، افزایش می‌یابد. مناظر دیدنی فتحیه دلیل دیگری برای محبوبیت آن است. اماکنی مانند دره پروانه، تالاب آبی و کوه‌های تائوروس غالباً در مجله‌های سفر چاپ می‌شود و فتحیه درحال حاضر خود را به عنوان یک نقطه مهم در ترکیه تثبیت کرده است.

استانبول باشکوه: قلب ترکیه

قبل از آغاز قرن جدید، باتوجه به جایگاه استانبول به‌عنوان گران‌ترین بازار املاک در ترکیه، تنها اعضای نخبه و سطح بالای جامعه می‌توانستند در آنجا ملک بخرند. با این حال، زیرساخت‌ها و پروژه‌های شهری در مناطق اطراف آن، در بخش اروپایی شهر گسترش یافته است و شرایط در آنجا برای خریداران با بودجه محدود و خرید‌ اولی‌ها مناسب است.

under 1 tl 3 - با کمتر از یک میلیون لیر چه خانه‌ای می‌توان در ترکیه خرید؟

خریداران با بودجه کم‌تر از یک میلیون لیر باید در مناطقی مانند اسنیورت، بیلیکدوزو و باشاک‌شهیر به دنبال ملک باشند. مزیت آنجا تعداد زیاد پروژه‌های پیش‌فروش و ساختمان‌های در حال ساخت و مشوق‌هایی مانند برنامه پرداخت مقرون به صرف ۱۲ تا ۳۶ ماهه است و شما می‌توانید دکوراسیون داخلی را نیز به دلخواه خود تغییر دهید. مسیرهای حمل و نقل به همه مناطق در حال پیشرفت بوده و حتی اگر در حومه شهر مشغول خرید باشید، همه چیز در دسترس شما خواهد بود. البته با این مبلغ می‌توانید در مناطق مرکزی شهر نیز خانه بخرید اما باید دقت نمایید که ملکی با متراژ پایین و احتمالا کهنه ساخت را خواهید خرید.

جمع‌بندی خرید خانه با کمتر از یک میلیون لیر در ترکیه

در این مقاله طولانی به این سوال پاسخ دادیم که با کمتر از یک میلیون لیر چه خانه‌ای می‌توان در ترکیه خرید؟ همکاران ما در شرکت Turkish visa group ارایه دهنده خدمات اقامت در ترکیه، تحصیل در ترکیه و خرید ملک در ترکیه آمادگی دارند در زمینه خرید ملک در ترکیه به شما مشاوره تخصصی و رایگان ارائه دهند. برای این منظور تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

ثبت ديدگاه