خرید خانه در ترکیه 2020-05-19T13:57:46+04:30

خرید خانه در ترکیه

در سال‌های اخیر تقاضا برای خرید خانه در ترکیه توسط شهروندان کشورهای مختلف خاورمیانه و حتی اروپایی رو به افزایش بوده است. دلیل استقبال از خرید خانه در ترکیه این است که این کشور دارای شرایط ایده‌آلی برای زندگی است. همچنین قیمت مناسب خانه در این کشور و امکان اخذ اقامت طولانی مدت و حتی شهروندی از دلایل دیگر گرایش به بازار مسکن ترکیه بوده است.

اگرچه خرید خانه در ترکیه می‌تواند زمینه اخذ اقامت و شهروندی را فراهم سازد و از نظر سرمایه گذاری و زندگی نیز گزینه مناسبی به شمار می‌رود، اما باید با تمام جوانب چنین سرمایه‌گذاری آشنا بود. در این مقاله که توسط همکاران مستقر ما در کشور ترکیه تهیه شده است با جنبه‌های مختلف خرید خانه در ترکیه و همچنین مزایا و معایب و مسائل قانونی مرتبط با آن آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

buy home in istanbul 1 - خرید خانه در ترکیه

دلایل خرید خانه در ترکیه

کشور ترکیه در سال‌های اخیر قانونی را به تصویب رسانده است که طبق آن افرادی که خانه‌ای به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار یا بالاتر را خریداری کنند می‌توانند شهروندی و پاسپورت این کشور را به دست بیاورند. تا چند سال قبل شرط اخذ شهروندی در کشور ترکیه در زمینه املاک این بود که فرد خانه‌ای به مبلغ یک میلیون دلار خریداری نماید و با قانون جدید این مبلغ به یک چهارم کاهش یافت. همین عامل انگیزه‌ای برای شهروندان کشورهای همسایه شده است تا با سرمایه گذاری کم ریسک بتوانند شهروندی کشور دیگری را به دست بیاورند.

از سوی دیگر اگر شما خانه‌ای با مبالغ کمتر نیز خریداری نمایید می‌توانید اقامت یک ساله که قابل تمدید تا سال‌های متمادی است را دریافت نمایید. بنابراین با خرید خانه با هر مبلغی امکان زندگی تا چندین سال در ترکیه وجود دارد که در نهایت نیز می‌تواند به اخذ شهروندی منجر شود. این شیوه خرید خانه محبوبیت بیشتری دارد و هر ساله ده‌ها نفر از اتباع خارجی اقدام به خرید خانه در کشور ترکیه می‌کنند تا بتوانند نسبت به اخذ ویزا و اقامت اقدام نمایند.

از دیگر مزایای خرید خانه در ترکیه این است که ملک در این کشور دارایی ارزشمندی به شمار می‌رود. البته نباید انتظار افزایش شدید قیمت مسکن همانند آنچه در ایران رخ می‌دهد را در این کشور داشت اما حداقل می‌توان از این نظر مطمئن بود که با خرید خانه در این کشور در طولانی مدت متضرر نخواهید شد. بنابراین می‌توان به عنوان یک سرمای‌گذاری کم ریسک نیز به آن نگریست. همچنین مزایا و امتیازات دیگری که دولت ترکیه به خریداران ملک در این کشور اعطا می‌کند سبب جلب توجه سرمایه گذاران شده است.

قوانین خرید خانه در ترکیه

خرید خانه برای اتباع خارجی در کشور ترکیه دارای قوانین است که اطلاع از آن‌ها می‌تواند باعث جلوگیری از ضرر و زیان شما گردد. البته با وجود مطالعه این قوانین، مشاوره با موسسات و وکلای معتبر نیز توصیه می‌گردد. در ادامه با برخی از قوانین خرید خانه در کشور ترکیه آشنا خواهید شد.

یکی از قوانین خرید خانه در کشور ترکیه این است که اتباع برخی کشورها مجاز به خرید ملک در کشور ترکیه نیستند که خوشبختانه ایران در بین این کشورها قرار ندارد. همچنین اتباع خارجی حداکثر تا ۳۰ هکتار از اراضی کشور ترکیه را می‌توانند خریداری نمایند و مجاز به خرید املاکی بالاتر از این حد نیستند. از سوی دیگر خرید خانه در مناطق نظامی و برخی از نقاط که توسط دولت ترکیه مشخص شده‌اند مجاز نمی‌باشد. از سوی دیگر شما باید پس از انتخاب ملک آن را به کارشناسان شهرداری ارجاع دهید تا قیمت گذاری توسط آن‌ها نیز انجام گیرد و این قیمت در نهایت بر روی سند ثبت می‌شود.

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه

کشور ترکیه دارای شهرهای مدرن و زیبای بسیاری است که شما می‌توانید براساس شغل و میزان موجودی خود نسبت به خرید خانه در هر یک از این شهرها اقدام نمایید. بدیهی است که شهر استانبول به عنوان مرکز اقتصادی و فرهنگی کشور ترکیه به شمار می‌رود و یکی از زیباترین شهرهای جهان است و به همین دلیل در اولویت خرید خانه قرار دارد. از سوی دیگر شهرهایی مانند ازمیر به دلیل زیبایی و آرامش و شهر آنکارا به دلیل پایتخت بودن در اولویت‌های بعدی قرار دارند. برخی از ایرانیان نیز خانه‌هایی در شهرهایی مانند آنتالیا، آلانیا، بدروم، ترابوزان، بورسا و سایر شهرها خریداری می‌کنند.

شما می‌توانید برای مشاوره تخصصی در زمینه خرید خانه در کشور ترکیه از خدمات مشاوره رایگان موسسه ترکیش ویزا گروپ استفاده نمایید.