دلایل قانع کننده برای خرید ملک در ترکیه

در این مقاله شما را با چند دلیل قانع کننده برای خرید ملک در ترکیه آشنا خواهیم کرد. چنان‌چه به فکر خرید ملک در خارج از کشور هستید، عوامل بسیاری را باید در نظر بگیرید. علاوه بر این، هدف اصلی از خرید املاک و مستغلات بین‌المللی، به حداکثر رساندن سود حاصل از سرمایه‌گذاری است و بازار هر کشوری، به طرز چشمگیری از سایر کشورها متفاوت است. بنابراین، در صورتی‌که در امور املاک و مستغلات تخصص ندارید، وقتی وارد این فرایند می‌شوید، باید مهارت لازم را کسب کرده و تحقیقات زیادی انجام دهید.

ما به‌عنوان یک نمایندگی پیشرو در حوزه املاک و مستغلات، می‌توانیم با اطمینان دلایل زیادی برای سرمایه‌گذاری در املاک ترکیه را برای شما مطرح کنیم. فرقی نمی‌کند که به دنبال خانه‌ای برای گذراندن تعطیلات، فروش مجدد آپارتمان خریداری‌ شده، عمارت ساحلی یا خرید خانه برای اجاره دادن باشید چرا که باید به طور کلی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری آشنا شوید.

+بیشتر بخوانید: با کمتر از یک میلیون لیر چه خانه‌ای می‌توان در ترکیه خرید؟

موسسه راهنمای جهانی املاک، چهار ستاره از پنج ستاره را به استانبول در حوزه املاک داده است. نکات مثبت کلی سرمایه‌گذاری در این کشور هزینه کم در مناطق ساحلی، بازدهی سرمایه متوسط تا زیاد، رشد اقتصادی و هزینه‌های معامله معقول بوده است. همزمان، موسسه راهنمای جهانی سرمایه‌گذاری شهرهایی مانند آتن یونان و مادرید اسپانیا را  دارای ریسک یا با بازدهی احتمالی ضعیف اعلام کرده است. به‌طور کلی، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ترکیه ۱۴ درصد افزایش داشته و در سال گذشته به رقم سرسام‌آور ۱۳ میلیارد دلار رسید. چه دلایل دیگری ترکیه را به یکی از بهترین کشورها برای خرید ملک تبدیل کرده است. با ما همراه باشید تا با چند دلیل اصلی برای خرید ملک در ترکیه آشنا شوید.

buy properties in turkey 1 - دلایل قانع کننده برای خرید ملک در ترکیه

شش دلیل برای خرید ملک در ترکیه

ارزش لیر ترکیه و قمیت خانه

از سال ۲۰۱۸، لیر ترکیه ارزش خود را به شدت از دست داده که این امر باعث افت قیمت‌ها در مقایسه با ارزهای خارجی شده است. در سال ۲۰۱۸، فروش بین‌المللی خانه با افزایش حیرت‌انگیز ۷۸ درصدی رو به رو شد. کارشناسان مالی همچنین پیش‌بینی می‌کنند که امسال نرخ ارز تغییری نخواهد کرد و از این رو خریداران خانه به دنبال املاک و مستغلات هستند و وقتی ارز مجدداً جای خود را بازیافت و تثبیت شد، پتانسیل زیادی برای کسب درآمد در آن نهفته است.

+بیشتر بخوانید: نرخ پایین لیر عامل بالا رفتن درآمد گردشگری و سرمایه‌گذاری در ترکیه

شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری

بسیاری از کشورها برنامه‌های سرمایه‌گذاری شهروندی را ارائه می‌دهند و ترکیه از این قاعده مستثنی نیست. مفهوم خرید خانه و دریافت پاسپورت در ازای آن، یک امتیاز وسوسه‌کننده برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی و افراد مایل به زندگی و کار در خارج از کشور می‌باشد. در سال ۲۰۱۸، ترکیه سطح سرمایه‌گذاری شهروندی خود را از ۱ میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش داد و نتیجه آن سرازیر شدن افراد زیادی از سراسر دنیا برای خرید ملک در ترکیه بود. تنها شرط این است که شما باید حداقل ۳ سال املاک و مستغلات خود را نگه دارید و بنابراین، اگر مهاجری بالقوه هستید و البته پول کافی دارید، باید به این گزینه جذاب نگاه کنید.

+بیشتر بخوانید: خریداران خارجی کدام مناطق ترکیه را برای خرید خانه ترجیح می‌دهند؟

فرایند خرید املاک آسان

تا قبل از شروع سده جدید، فرایند خرید ملک در ترکیه به دلیل ناسازگاری‌ها و شکاف‌های موجود در قانون بسیار سخت بود و همین عامل باعث می‌شد مهاجران ماه‌ها منتظر کارهای مربوط به سند ملک خود بمانند. در سال‌های بعد، مقامات دولتی متوجه شدند که در صورت عدم اصلاح این مسأله، بازار بین‌المللی‌شان، در دراز‌مدت با خسارت‌های قابل توجهی مواجه خواهد شد. بنابراین، آن‌ها مدیران مستعد دریافت رشوه را تغییر دادند، هزینه‌های حقوقی را کم کردند، از محدویت‌های نظامی و امنیتی کاستند و فرایند تحقیق امنیتی را تسریع کردند و مجوزها و الزامات لازم را برای مردم فراهم نمودند تا به‌عنوان نمایندگان املاک فعالیت کنند. در حالی‌که سایر کشورها از اعتباردهی املاک و مستغلات همچنان طفره می‌روند، ترکیه روند خرید ملک توسط خارجی‌ها را در این کشور تسهیل می‌کند.

Bodrum 4 - دلایل قانع کننده برای خرید ملک در ترکیه

مقصد سالیانه برای خارجی‌ها

ترکیه با داشتن بیش از ۴۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۸، یکی از برترین مکان‌های بازدید‌ شده در دنیا بوده است. بخش عمده گردشگران در فصل رسمی گردشگری یعنی از می تا اکتبر، همزمان با بازگشایی استراحتگاه‌های ساحلی به این منطقه می‌آیند. با این حال، آن‌ها به این مقدار بسنده نمی‌کنند، زیرا برنامه بلندمدت این است که ترکیه را به مقصدی برای تفریح و گردشگری در تمام طول سال تبدیل کند. مکان‌هایی مانند پیست‌های اسکی و گردشگری پزشکی قصد دارند شکاف موجود در خارج از فصل رسمی گردشگری را پر کنند، در حالی‌که مقاصدی مانند آنتالیا به جای این‌که تا ماه می منتظر بمانند، از هوای ایده‌آل ماه مارس برای استقبال از گردشگران ساحلی استفاده می‌کنند.

+بیشتر بخوانید: بهترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز، پیشروترین شرکت در این کشور، در حال افزایش پروازهای بین‌المللی به مراکز برتر گردشگری مانند آنتالیا می‌باشد. تا سال ۲۰۲۳، استانبول بزرگ‌ترین فرودگاه دنیا را خواهد داشت. در نهایت، میزان درآمد خارجی از طریق صنعت گردشگری از بخش‌هایی مانند فروش بین‌المللی املاک، زندگی شبانه و خرید افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

برنامه‌ریزی شهری و زیرساخت‌ها

کیفیت زندگی برای بسیاری از جوامع یک عامل اساسی است و در ده سال گذشته، ما شاهد رشد برنامه‌ریزی شهری و بهبود زیرساخت‌ها در ترکیه بوده‌ایم. میلیون‌ها دلار صرف جاده‌ها، مراکز فرهنگی، پارک‌ها، نوسازی ساختمان‌های قدیمی و فضاهای عمومی شده است، در حالی‌که حمل و نقل سریع و گسترده نیز، انقلابی را در بسیاری از شهرک‌ها و شهرها ایجاد کرده است. بازار املاک نیز دستخوش دگرگونی و اصلاحات قابل توجهی شده است، زیرا ساخت و سازهای جدید جایگزین خانه‌های قدیمی و فرسوده قرن گذشته شده است. در هر منطقه‌ای که قصد خرید ملک در آن را دارید، شورای محلی لیستی از مناطق، چشم‌اندازها و مأموریت‌های آینده را در وبسایت خود ارائه می‌دهد و از این رو، می‌توانید متوجه شوید که آینده برای هر محله‌ای چه چیزی در نظر دارد.

کم بودن هزینه‌های خدماتی و نگهداری خانه‌ها

یکی از جذابیت‌های خرید ملک در ترکیه هزینه‌های کم ماهیانه برای قبوض خدماتی و نگهداری آن است. عوامل مهم جذب‌کننده دیگر نرخ پایین مالیات، عدم پرداخت هزینه تلویزیون کابلی، حداقل هزینه آب و بسته‌های عالی اینترنتی و تلفنی است. پرداخت شارژ ماهیانه آپارتمان‌ها در مجتمع‌های دارای اجتماعات نیز کم است و طبق قانونی موسوم به کمک‌ هزینه آپارتمان‌ها انجام می‌شود.

buy home istanbul2 - دلایل قانع کننده برای خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه از کجا شروع کنیم؟

اگر علاقمند به خرید ملک در ترکیه هستید و می‌خواهید در بازار املاک و مستغلات این کشور بیش‌تر جستجو کنید و برای انجام دقیق این کار اطلاعات کسب کنید، کافی است با موسسه ترکیش ویزا گروپ تماس بگیرید. شرکت Turkish visa group ارایه دهنده خدمات اقامت در ترکیه، تحصیل در ترکیه و خرید ملک در ترکیه آمادگی دارد اطلاعات کاملی را در مورد این‌که آیا خرید خانه در منطقه‌ای که انتخاب کرده‌اید مطلوب و ایده‌آل شماست، در اختیار شما قرار دهد.

ثبت ديدگاه